Trajekt z Agistri do Pireusu

Trajektová trasa Agistri Pireus spojuje Sarónske ostrovy s Atény a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Hellenic Seaways se plaví 4 krát za den s dobou trvání plavby kolem 1 hodina. zatímco Trajekty společnosti Saronic Ferries se plaví 17 krát za týden, plavba trvá od 1 hod 25 min.

Celkově je tu 45 plaveb týden na trase z Agistri Pireus mezi Sarónske ostrovy a Atény. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Agistri - Pireus

  • Hellenic Seaways
    • 4 plavby denně 1 hod
    • Zjistit cenu
  • Saronic Ferries
    • 17 plaveb týdně 1 hod 25 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Agistri Pireus

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Agistri Pireus je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Agistri

Ostrov Agistri, který patří do skupiny Saronských ostrovů, je vzdálen asi 55 minut plavby trajektem z přístavu Pireus a asi 10 minut od ostrova Ejina. Agistri je největším z ostrůvků ležících mezi ostrovem Ejina a pobřežím Epidavros. Ostrov má v své blízkosti další tři přilehlé ostrůvky - Moni na východě, Kira na západě a Metopi na severovýchodě. Na severním pobřeží ostrova, na poloostrově Kapnodochi, je zátoka Mandraki, kde můžete vidět pozůstatky základů starobylých budov. Byly zde nalezeny artefakty od prvního období řeckých dějin až po helénistické období. Našli se zde kamenné nástroje jako sekery, hmoždíře, úlomky obsidiánu, keramiky, či střepů.

Všechny lodě (trajekty & "létající delfíni") směřující do Agistri plavou z mola číslo 8 v přístavu Pireus.

Průvodce přístavem Pireus

Piraeus se nachází na jižním pobřeží pevninského Řecka, asi 10 km od Atén.

Jedno z největších měst v Řecku, Piraeus, také má největší a nejrušnější trajektový přístav a funguje jako dopravní uzel, který spojuje s pevninou ostrovy v Egejském moři, stejně jako ostatní ostrovy ve Středozemním moři. Trajekty z Pireus převáží asi 20 milionů cestujících ročně.