Trajekt z Alderney do Dielette

Linka Alderney Dielette spojuje Alderney s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Manche Iles Express. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 55 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Alderney Dielette se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Alderney - Dielette

  • Manche Iles Express
    • 1 plavba týdně 55 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Alderney Dielette

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných lístků zaplacené našimi zákazníky na této trase. Ceny jsou za osobu.

Průvodce přístavem Alderney

Ostrov Alderney je jedním z Normanských ostrovů a spolu s několika dalšími ostrovy představuje britskou korunní dependency, oficiálně nazvanou Bailiwick of Guernsey. Ostrov je asi 5 km dlouhý a 2,5 km široký a nachází se 16 km západně od La Hague na poloostrově Cotentin v Normandii ve Francii; 32 km severovýchodně od Guernsey; a téměř 100 km od pobřeží Velké Británie.

Hlavní město je někdy nazývané také "St Ann's" a se svým impozantním kostelem a dlážděnými hlavními ulicemi je vyhledávaným turistickým místem. Návštěvníci města zde naleznou školy, poštu, obchody, jakož i množství hotelů, barů a restaurací.

Trajekty se pravidelně plaví do Francie a na ostatní Normanské ostrovy. V letních měsících je k dispozici i vysokorychlostní trajekt, který se plaví do Dielette v regionu Flamanville, Manch ve Francii a do St Peter Port na ostrově Guernsey. Jednou týdně je k dispozici i nákladní doprava, která může přepravit i cestující, a to do přístavů St Peter Port (ostrov Guernsey) a Poole (jižní pobřeží Anglie).

Průvodce přístavem Dielette

Dielétte je přístav ve městě Cherbourg v Dolní Normandie ve Francii. Tento přistav má prospěch kvůli tomu, že má trvalý přístup, a je ideálním místem pro laické námořníky a pro ty, kteří chtějí v klidu relaxovat.