Trajekt z Ancony do Igoumenitsy

Trajektová trasa Ancona Igoumenitsa spojuje Itálie s Řecko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Minoan Lines se plaví 6 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 15 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Anek Superfast se plaví 10 krát za týden, plavba trvá od 16 hod.

Celkově je tu 16 plaveb týden na trase z Ancona Igoumenitsa mezi Itálie a Řecko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Ancony do Igoumenitsy

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie do Řecka

Provozovatelé trajektů na trase Ancona - Igoumenitsa

  • Minoan Lines
    • 6 plaveb týdně 15 hod 30 min
    • Zjistit cenu
  • Anek Superfast
    • 10 plaveb týdně 16 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Ancona Igoumenitsa

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Ancona Igoumenitsa je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Ancona

Ancona se nachází v regionu Marche ve střední Itálii, asi 280 km severovýchodně od Říma. Město se rozprostírá na pobřeží Jaderského moře, mezi pohořími Monte Conero a Monte Castagno. Přístav v Anconě je jedním z hlavních přístavů v oblasti Jaderského moře a je určen hlavně pro osobní přepravu. Hlavní památkou města je pozoruhodná gotická katedrála sv. Cyriak (San Ciriaco je patron města), která byla posvěcena na počátku 11. století a dokončena v roce 1189. Je charakteristická svou dvanásťbokovou kupolí, později upravenou pod dohledem Margaritone d'Arezzo v roce 1270. Průčelí má gotický portál, který se připisuje architektovi Giorgio da Como (1228).

Přístav je oblíbeným pro lidi cestující do Jaderského regionu, včetně Řecka, Turecka, Chorvatska, Albánie a Černé Hory. K populárním destinacím patří například Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Dubrovník, Bari, Patras či Igoumenitsa. V přístavu Ancona najdete kavárnu, toalety a obchod. K dispozici je také parkoviště s možností krátkodobého nebo dlouhodobého parkování. Jsou zde také vyznačené parkovací místa pro zdravotně postižené řidiče.

Průvodce přístavem Igoumenitsa

Igoumenitsa, hlavní město prefektury Thesprotia, je jedním z nejdůležitějších přístavů v Řecku, nachází se 92 km od Ioannina. Je to moderní město, jedna z bran do zemí západní Evropy a je hlavním centrem provozu v Jaderském moři.
V dávných dobách byla Igoumenitsa známá jako Titani a byla jedním z nejdůležitějších měst.
Místní ekonomika je založena na zemědělství, živočišní výrobě, rybolovu, obchodování, řemeslech, cestovním ruchu, a konečně, čím dál více na dopravě. Igoumenitsa je velmi důležitá námořní brána pro vstup na území Řecka. Vzhledem ke své blízkosti k Itálii, obyvatelé Igoumenitsy často tam jezdí na nákupy, a v létě Italové rádi navštěvují místní pláže k rekreaci.