Trajekt z Brindisi na Korfu

Trajektová trasa Brindisi Korfu spojuje Itálie s Jónské ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti European Seaways se plaví 5 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin. zatímco Trajekty společnosti Red Star Ferries se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 12 hod.

Celkově je tu 6 plaveb týden na trase z Brindisi Korfu mezi Itálie a Jónské ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Brindisi na Korfu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie do Jónské ostrovy

Provozovatelé trajektů na trase Brindisi - Korfu

  • European Seaways
    • 5 plaveb týdně 7 hod
    • Zjistit cenu
  • Red Star Ferries
    • 1 plavba týdně 12 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Brindisi Korfu

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Brindisi Korfu je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Brindisi

Brindisi je město nacházející se na pobřeží Jaderského moře v regionu Apulie v Itálii. Přístav v Brindisi hraje významnou roli v ekonomice regionu, zejména v obchodování s Řeckem a zeměmi Středního Východu. V písečných dunách a na plážích severního pobřeží Brindisi bylo objeveno mnoho důležitých archeologických nálezů. Navzdory ekonomickým přínosem přístavu je turismus pro město pořád nesmírně důležitý. Ve vnitrozemí města se produkuje víno (Appia) a olivový olej (Collina di Brindisi).

Z přístavu trajekty plují do mnoha míst. Lodě směřující na řecký ostrov Kefalonie jsou provozovány společností My Way Ferries. Trajekty se plaví i do přístavů Paxi, Korfu, Zakynthos, Igoumenitsa a Patras v Řecku.

Průvodce přístavem Korfu

Korfu je řecký ostrov v Iónském moři. Nachází se na pobřeží Albánie, od kterého je oddělen úžinou šířky 2 až 15 km. Korfu byl poprvé osídlen v paleolitu (30000 - 7000 př. n.l.). Nejstarší osídlení na Korfu se nachází v blízkosti Sidari a patří do období neolitu (6000 př. n.l.). Tato část Korfu byla obydlena také v době bronzové (3000 - 1000 př. n.l.). Přestože cestovní ruch je hlavním zdrojem příjmů ostrova, jeho ekonomika je v podstatě zemědělská. Olivový olej, víno a rybíz jsou hlavní tržní plodiny. Olivy zabírají více než polovinu rozlohy Korfu - 3 milionů stromů (tradice, která začala během benátského období, kdy za každých 100 olivovníků platili 12 zlatých). Ostrov také má některé cenné hektary osázené tabákem a jeho ploché pastviny krmí krávy pro podporu mléčných výrobků.