Trajekt z Calais do Doveru

Trajektová trasa Calais Dover spojuje Francie s Anglie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti DFDS Seaways se plaví 15 krát za den s dobou trvání plavby kolem 1 hodina 30 minut. zatímco Trajekty společnosti P&O Ferries se plaví 25 krát za den, plavba trvá od 1 hod 30 min.

Celkově je tu 40 plaveb den na trase z Calais Dover mezi Francie a Anglie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Calais do Doveru

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie do Anglie

Provozovatelé trajektů na trase Calais - Dover

  • DFDS Seaways
    • 15 plaveb denně 1 hod 30 min
    • Zjistit cenu
  • P&O Ferries
    • 25 plaveb denně 1 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Calais Dover

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Calais Dover je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Calais

Calais je významné přístavní město v severní Francii, které leží na pobřeží Lamanšského průlivu a od anglického města Dover ho dělí kolem 35 km přes kanál La Manche. Za jasného dne je z Calais možné vidět bílé útesy Doveru. Staré město Calais, známé jako Calais-Nord, se nachází na umělém ostrově a je obklopeno kanály a přístavy. Modernější část Calais, známá jako St-Pierre, se nachází jižně od starého města.

Návštěvníci města se mohou pokochat výhledem z vyhlídkové věže Tour du Guet, která se nachází na náměstí Place d'Armes. Věž byla postavena v 13. století, ale původně sloužila jako vodní věž a do roku 1848 jako maják.

Z hlediska počtu cestujících je Calais čtvrtý největší francouzský přístav. Pro mnohé cestující z Velké Británii je hlavní branou do Francie. Přístav je vzdálen méně než 3 hodiny autem z Paříže, Bruselu a Londýna a je propojen s několika dálnicemi. Trajekty odcházejí z Calais do Doveru průměrně každých 30 minut, s asi 50 plavbami denně a s dobou plavby asi 75 minut.

Průvodce přístavem Dover

Známý pro své bílé útesy, Dover se nachází v hrabství Kent na jihovýchodě Anglie a je nejbližším geografickým bodem ve Velké Británii ke kontinentální Evropě. Každý den v roce, několik trajektů denně přepravují se přes Lamanšský průliv, spojující Dover a francouzské přístavy Calais, Dunkirk a Boulogne.

Dover je jednou z nejdůležitějších vojenských stanic v britské historii. Málokteré město se může pochlubit tak jedinečnou sbírkou relikvií a památek z doby bronzové, římské Říše, éry saské a prakticky jakéhokoli jiného důležitého historického období. Město má mnoho významných míst, které by měly být zachovány pro budoucí generace. Historie Doveru je stará jako samotná civilizace, a historcké knihy jsou plné událostí spojených s tímto městem.