Trajekt z Doveru do Dunkirk

Linka Dover Dunkirk spojuje Anglie s Francie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 12 krát v každém den s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Dover Dunkirk se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Doveru do Dunkirk

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie do Francie

Provozovatelé trajektů na trase Dover - Dunkirk

  • DFDS Seaways
    • 12 plaveb denně 2 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Dover Dunkirk

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Dover Dunkirk je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Dover

Dover je přístavní město v hrabství Kent v jižní Anglii. Leží na pobřeží Lamanšského průlivu na jeho nejužším místě mezi Anglií a Francií. Tento úzký úsek kanálu La Manche se nazývá Doverské (Calaiská) úžina. Nachází se zde Bleriot Memorial, sloužící jako vzpomínka na místo, kde přistál francouzský inženýr a konstruktér Louis Blériot, který jako první na světě přeletěl kanál La Manche. Nad městem Dover se vypíná středověký hrad Dover, který je největším hradem v Anglii. Byl postaven v 12. století a nese název "Klíč do Anglie", pro jeho obranný význam v celé historii Anglie.

Dover má nejrušnější přístav na světě s 16 miliony cestujících, 2,1 milionu nákladních automobilů, 2,8 milionu automobilů a motocyklů a 86.000 autobusů projíždějících ním každý rok. Jedná se o hlavní přístav pro cestující z Velké Británie do Francie, tak mimo kontinent. Přepravní služby z Doveru do Calais (a Dunkerque) jsou zajišťovány společnostmi P & O Ferries, DFDS Seaways a MyFerryLink.

Průvodce přístavem Dunkirk

Dunkirk je přístavní město v severní Francii, v departementu Nord, 10 km od belgických hranic. Její název pochází z vlámského "Duin" (Duna) a "kerke" (kostel). Až do poloviny 20. století město se nacházelo v nizozemsky mluvící oblasti a dnes stále můžete slyšet místní dialekt holandštiny, ačkoli dialekt byl ve značné míře nahrazen francouzštinou. Tato oblast způsobila mnoho sporů mezi Španělskem, Británií, Nizozemskem a Francií v 17. století, a proto několikrát byla naprosto zničená a putovala z rukou do rukou, z jedné země do druhé.
Během druhé světové války oblast byla prakticky zničena. Přes Dunkirk bylo evakuováno více než 300 tisíc britských a francouzských vojáků.