Trajekt z Dunkirk do Doveru

Linka Dunkirk Dover spojuje Francie s Anglie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, DFDS Seaways. Plavba probíhá 12 krát v každém den s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Dunkirk Dover se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Dunkirk do Doveru

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie do Anglie

Provozovatelé trajektů na trase Dunkirk - Dover

  • DFDS Seaways
    • 12 plaveb denně 2 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Dunkirk Dover

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Dunkirk Dover je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Dunkirk

Dunkirk (fran. Dunkerque) je město nacházející se v severním departementu Francie, asi 10 km od belgických hranic. Toto průmyslové město do značné míry závisí od svého ocelářského průmyslu, zpracování potravin, rafinace ropy, stavby lodí a chemického průmyslu. Dunkirk je třetím největším francouzským přístavem, po Le Havre a Marseille. K zajímavostem města patří přístavní muzeum Musée Portuaire, kde nájdte díla zobrazující historii přístavu. Muzeum Musée des Beaux-Arts má zase velkou sbírku vlámských, italských a francouzských obrazů a soch.

Není překvapením, že každá restaurace tohoto pobřežního města nabízí na jídelníčku mořské plody. To, že se město nachází tak blízko belgických hranic je jedním z důvodů, proč se zde slávky, ústřice a mnoho dalších typických jídel vlámské kuchyně těší velké oblibě. Pokud toužíte po nákupech, tak zamiřte do centra města, kde najdete krásné butiky po celém Place Jean Bart. Také můžete zajít do nákupního centra Centre Marine, kde je množství francouzských módních obchodů. Kousek za městem jsou i hypermarkety.

Trajekty z přístavu Dunkerque jezdí jen na jedné trase - do přístavu Dover v Anglii, s 11 plavbami denně.

Průvodce přístavem Dover

Známý pro své bílé útesy, Dover se nachází v hrabství Kent na jihovýchodě Anglie a je nejbližším geografickým bodem ve Velké Británii ke kontinentální Evropě. Každý den v roce, několik trajektů denně přepravují se přes Lamanšský průliv, spojující Dover a francouzské přístavy Calais, Dunkirk a Boulogne.

Dover je jednou z nejdůležitějších vojenských stanic v britské historii. Málokteré město se může pochlubit tak jedinečnou sbírkou relikvií a památek z doby bronzové, římské Říše, éry saské a prakticky jakéhokoli jiného důležitého historického období. Město má mnoho významných míst, které by měly být zachovány pro budoucí generace. Historie Doveru je stará jako samotná civilizace, a historcké knihy jsou plné událostí spojených s tímto městem.