Trajekt z Filicudi do Lipari

Trajektová trasa Filicudi Lipari spojuje Liparské ostrovy s Liparské ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Liberty Lines se plaví 4 krát za den s dobou trvání plavby kolem 55 minut. zatímco Trajekty společnosti Siremar se plaví 6 krát za týden, plavba trvá od 1 hod 55 min.

Celkově je tu 34 plaveb týden na trase z Filicudi Lipari mezi Liparské ostrovy a Liparské ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Filicudi - Lipari

  • Liberty Lines
    • 4 plavby denně 55 min
    • Zjistit cenu
  • Siremar
    • 6 plaveb týdně 1 hod 55 min
    • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Filicudi

Filicudi je jedním z osmi ostrovů, které tvoří Liparské souostroví. Ostrov se nachází 30-50 km severovýchodně od Sicílie a leží na něm několik malých vesniček, jako např. Valdichiesa a Pecorino Mare. Filicudi je asi najznámší svou výrobou vína a olivového oleje, stejně jako pěstováním obilí a zeleniny. Nejvyšším vrcholem ostrova je Monte Fossa Felci (774 m. n. m.). V roce 1990 byly tři čtvrtiny ostrova prohlášené za přírodní rezervaci.

Ostrov je rájem pro potápěče, kteří zde mohou zkoumat různé podmořské jeskyně. Jeskyně "Grotto del Bue Marino" (Jeskyně tuleně) či "Rock of Canna"(Scaglia della Canna) jsou oblíbené pro potápěče, kteří mají zájem o fotografování pod vodou. K tomu je potřeba lodě, které mohou být pronajaty v hlavním přístavu. V jeskyni "Grotta dei Gambero" (Jeskyně langusty) žije velké množství malých langust, živých mořských hub, chobotnic, murény, úhořů, červených a černých ropušnice, atd.

Trajekty z Filicudi se plaví do Palerma a Milazza.

Průvodce přístavem Lipari

Lipari je největší z Liparských ostrovů u severního pobřeží Sicílie.
Z historického hlediska, Lipari je nejzajímavější z ostrovů, ačkoli letní návštěvníci přicházejí hlavně pro místní pláže.