Trajekt z Glossy do Alonissosu

Trajektová trasa Glossa Alonissos spojuje ostrov Skopelos s Sporady a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Hellenic Seaways se plaví 11 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 1 hodina. zatímco Trajekty společnosti Anes Ferries se plaví 2 krát za týden, plavba trvá od 4 hod 20 min.

Celkově je tu 13 plaveb týden na trase z Glossa Alonissos mezi ostrov Skopelos a Sporady. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Glossy do Alonissosu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z ostrova Skopelos na Sporady

Provozovatelé trajektů na trase Glossa - Alonissos

  • Hellenic Seaways
    • 11 plaveb týdně 1 hod
    • Zjistit cenu
  • Anes Ferries
    • 2 plavby týdně 4 hod 20 min
    • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Glossa

Glossa je vesnička na řeckém ostrově Skopelos, která je součástí souostroví Severní Sporady. Nachází se v severozápadní části ostrova, cca 11 km severozápadně od města Skopelos a 23 km od Hory. Glossa je často považována za jednu z nejmalebnějších vesniček v regionu, při toulkách zde najdete úzké uličky a tradiční dvoupatrové domy s dřevěnými balkony a dlážděnými střechami. Z vesničky, která leží v horách v nadmořské výšce kolem 300 m, je úžasný výhled. Podařilo se jí vyhnout modernímu způsobu života, a například ženy v Glossa stále běžně nosí tradiční kroje nazývané "foustanes".

Skopelos je spojen lodí a "létajícím delfínem"/katamaránem s přístavy Volos a Agios Konstantinos na řecké pevnině a s ostrovy Skiathos a Alonissos. Plavba do Agios Konstantinos trvá asi 2 hodiny "létajícím delfínem", ze Skiathos o něco méně a cesta do Alonnisos trvá asi 25 minut. Skopelos je také propojen s přístavem Soluň, přičemž doba plavby je 4 hodiny katamaránem nebo 6,5 hodiny konvenčním trajektem.

Průvodce přístavem Alonissos

Alonissos je řecký ostrov v Egejském moři, který je součástí souostroví Severní Sporady. Z celého souostroví Alonissos je třetím největším po Skiathosu a Skopelosu. Ve středověku a 19. století byl ostrov nazýván Liadromia.

Hlavním městem ostrova a hlavním přístavem je Patitiri, který se spojuje mořem s městy Volos a Agios Konstantinos, stejně jako s ostrovy Skiathos a Skopelos.