Trajekt z Hirtshalsu do Torshavnu

Linka Hirtshals Torshavn spojuje Dánsko s Faerské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Smyril Line. Plavba probíhá 2 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 30 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Hirtshals Torshavn se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Hirtshals - Torshavn

  • Smyril Line
    • 2 plavby týdně 30 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Hirtshals Torshavn

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Hirtshals Torshavn je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Hirtshals

Hirtshals je město v obci Hjorring, v Severním Jutsku, Dánsko, které se nachází v průlivu Skagerrak.
Hirtshals je rušným centrem obchodování, rybolovu a lodní dopravy v regionu, a je na to velmi pyšné.
Hirtshals je jedním z nejvýznamnějších rybářských přístavů v Dánsku, v přístavní čtvrti se stále něco děje. Ve městě je jedno z největších akvárií v Evropě - "Nordsøen Oceanarium» (největší ve Skandinávii).
V Hirtshals je rušný nákupní centrum, včetně 60 specializovaných obchodů, 9 supermarketů a obchodů s potravinami.
Tam je spousta zábavy pro děti i dospělé. Během návštěvy města je třeba vyzkoušet kulinářské speciality v místních restauracích, kavárnách a barech.

Průvodce přístavem Torshavn

Tórshavn je hlavním a největším městem Faerských ostrovů.
Jméno města znamená přístav Thora, snad na počest boha hromu a blesku ve skandinávském bájesloví. Ostrované obvykle volají svoje hlavní město Havn ("přístav").
Město rychle rostlo od počátku 20. století, nesporným správním, hospodářským a kulturním centrem na Faerských ostrovech.
Nejoblíbenější turistickou činností je festival Jazz Tórshavn, který se koná každoročně od roku 1983 a přitahuje hudebníky z celé Evropy a Severní Ameriky.