Trajekt z Janova do Olbie

Trajektová trasa Janov Olbia spojuje Itálie s Sardinie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Moby Lines se plaví 12 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 10 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Tirrenia se plaví 5 krát za týden, plavba trvá od 9 hod 59 min.

Celkově je tu 17 plaveb týden na trase z Janov Olbia mezi Itálie a Sardinie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Janova do Olbie

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie na Sardinii

Provozovatelé trajektů na trase Janov - Olbia

  • Moby Lines
    • 12 plaveb týdně 10 hod 30 min
    • Zjistit cenu
  • Tirrenia
    • 5 plaveb týdně 9 hod 59 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Janov Olbia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Janov Olbia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Janov

Janov je přístavní město v Itálii, které leží na pobřeží Středozemního moře. Je to hlavní město regionu Ligurie. Stará část města má dlouhou a bohatou historii v umění, hudbě, architektuře a gastronomii a od roku 2006 je na seznamu světového dědictví UNESCO. Navíc, v roce 2004 bylo město prohlášeno za Evropské hlavní město kultury. Je také rodištěm Kryštofa Kolumba a Niccola Paganiniho.

Historické centrum Janova je bludištěm náměstí a typických úzkých a tmavých uliček, tzv. carrugi. Ve městě je cítit vliv středověku, stejně jako 16. století a období baroka (náměstí San Matteo či síť paláců na Via Garibaldi). Návštěvníci si mohou prohlédnout pozůstatky zdí z 17. století v blízkosti katedrály svatého Lorenza, která je nejnavštěvovanějším bohoslužebným místem v Janově.

Janov je největší obchodní a průmyslový přístav v Itálii a jeden z nejrušnějších evropských přístavů ve Středozemním moři. Přístavní terminál se nachází v Calata Chiappella mezi Ponte Assereto a Ponte Colombo, má mnoho pater, ale je přístupný i pro cestující na invalidním vozíku. Návštěvníci najdou na nejvyšším patře terminálu čekárny a nákupní centrum. Trajekty z přístavu směřují na Sardinii, Sicílii, Korsiku, do Španělska, Tuniska a Maroka.

Průvodce přístavem Olbia

Olbia se nachází na rovině, v nejvzdálenějším bodě na zálivu Olbia, na severovýchodním pobřeží Sardinie, v přední části ostrova Tavolara. Je to důležité město v regionu, který má rušný přístav a letiště.
Ve skutečnosti přístav Olbia je nejrušnější na ostrově, poskytuje své služby tisícům návštěvníků, kteří přijedou každý den, a to zejména v létě.
Považuje se, že město bylo založeno Kartagincí (6. století před naším letopočtem) a stalo se významným obchodním osídlením v římském období. Mnohé archeologické nálezy, je třeba chápat jako důkaz prosperujícího římského období.
V roce 1960 město Olbia zažilo skutečný demografický boom spojený s rychlým rozvojem cestovního ruchu v celém regionu Gallura. Místní ekonomika je založena na cestovním ruchu, a také se může pochlubit zdravým potravinářským průmyslem a důležitým rybářským průmyslem.