Trajekt z Janova do Porto Torresu

Trajektová trasa Janov Porto Torres spojuje Itálie s Sardinie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Grandi Navi Veloci se plaví 4 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 12 hodin. zatímco Trajekty společnosti Tirrenia se plaví 9 krát za týden, plavba trvá od 10 hod 5 min.

Celkově je tu 13 plaveb týden na trase z Janov Porto Torres mezi Itálie a Sardinie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Janova do Porto Torresu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie na Sardinii

Provozovatelé trajektů na trase Janov - Porto Torres

  • Grandi Navi Veloci
    • 4 plavby týdně 12 hod
    • Zjistit cenu
  • Tirrenia
    • 9 plaveb týdně 10 hod 5 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Janov Porto Torres

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Janov Porto Torres je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Janov

Janov je přístavní město v Itálii, které leží na pobřeží Středozemního moře. Je to hlavní město regionu Ligurie. Stará část města má dlouhou a bohatou historii v umění, hudbě, architektuře a gastronomii a od roku 2006 je na seznamu světového dědictví UNESCO. Navíc, v roce 2004 bylo město prohlášeno za Evropské hlavní město kultury. Je také rodištěm Kryštofa Kolumba a Niccola Paganiniho.

Historické centrum Janova je bludištěm náměstí a typických úzkých a tmavých uliček, tzv. carrugi. Ve městě je cítit vliv středověku, stejně jako 16. století a období baroka (náměstí San Matteo či síť paláců na Via Garibaldi). Návštěvníci si mohou prohlédnout pozůstatky zdí z 17. století v blízkosti katedrály svatého Lorenza, která je nejnavštěvovanějším bohoslužebným místem v Janově.

Janov je největší obchodní a průmyslový přístav v Itálii a jeden z nejrušnějších evropských přístavů ve Středozemním moři. Přístavní terminál se nachází v Calata Chiappella mezi Ponte Assereto a Ponte Colombo, má mnoho pater, ale je přístupný i pro cestující na invalidním vozíku. Návštěvníci najdou na nejvyšším patře terminálu čekárny a nákupní centrum. Trajekty z přístavu směřují na Sardinii, Sicílii, Korsiku, do Španělska, Tuniska a Maroka.

Průvodce přístavem Porto Torres

Porto Torres je město v provincii Sassari, severní Sardinie, Itálie.

Město Porto Torres leží na břehu zálivu Asinara, asi 20 km severozápadně od Sassari. Rušný přístav města je téměř úplně umělý, nachází se na pravé straně ústí řeky Mannu. Porto Torres byl založen skupinou římských občanů v 1. století před n.l.

Obec rychle rostla a stala se významným obchodním centrem a přístavem, a to zejména pro náklad směřující do přístavu Ostia, a později během panování císaře Flaviuse ​​se stala římskou obcí. Město se již v té době mohlo pochlubit svými termálními lázněmi, tekoucí vodou, chrámy, bazilikami a nádhernými vilami.