Trajekt z Lipari do Palerma

Linka Lipari Palermo spojuje Liparské ostrovy s Sicílie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Liberty Lines. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Lipari Palermo se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Lipari - Palermo

  • Liberty Lines
    • 7 plaveb týdně 4 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Lipari Palermo

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných lístků zaplacené našimi zákazníky na této trase. Ceny jsou za osobu.

Průvodce přístavem Lipari

Lipari je ostrov vulkanického původu, ležící v Tyrhenského moři asi 30 km severně od pobřeží Sicílie. Lipari patří do souostroví Liparské ostrovy a je to největší ostrov celého souostroví. Ostrov se nachází mezi sopkami Vesuv a Etna a je relativně malý, s rozlohou pouze 40 km čtverečních. Kromě hlavního města, které se také nazývá Lipari jsou tu ještě 4 další vesnice: Pianoconte, Quattropani, Acquacalda a Canneto. Lipari jsou krásným místem na procházku, najdete zde spoustu elegantních budov, stejně jako některé skromnější domy s balkony plných květin, které jsou situovány v krásných malých uličkách. Obyvatelé ostrova jsou k turistům velmi vstřícní, vždy s dobrou náladou. Na ostrově je množství obchodů se suvenýry, kavárny a restaurace, které nabízejí kvalitní lokální speciality. Na celém ostrově citit historii, a to hlavně proto, že se zde nachází množství otevřených řeckých hrobů. Nicméně nejpůsobivější turistickou atrakcí ostrova je určitě jeho zámek.

Pokud se chystáte navštívit Liparské ostrovy, Lipari jsou tou nejlepší vstupní branou. Zastavují zde všechny trajektové linky ze Sicílie a směřují sem i mnohé lodě z ostatních ostrovů.

Průvodce přístavem Palermo

Palermo je jedním z hlavních měst a také správním střediskem autonomní oblasti Sicílie (Itálie), jakož i hlavním městem provincie Palermo. Město bylo založeno v 8. století před n.l. Fénickými obchodníky kolem přirozeného přístavu na severozápadním pobřeží Sicílie. Fénický název města byl Sousse ("květina"), ale Řekové je nazývali Panormus, tj. "vždy dostupný přístav". Nicméně, stojí za zmínku, že město nikdy nebylo řeckým. Palermo je město, které utrpělo největší počet dobytí ve světě. Bohatá historie města nabízí mnoho příležitostí pro výlety. Nachází se na nábřeží městské zahrady Flora (Villa Giulia), a město má mnoho krásných náměstí Piazza Villena, Piazza Pretoria, Piazza Marina, Piazza Bologna a Piazza Vittoria. Město má 295 kostelů a kaplí, včetně 70 bývalých klášterů. Zvláštní zájem turistů vyvolávají Kapucínské katakomby - podzemní hřbitov, kde jsou schovaná těla více než 8000 obyvatel Palerma, které zemřeli v 16.-20. století.
Moderní Palermo je rychlé a vzrušující město. Kombinace vlivu arabského světa a Vikingů je jedním z nejbizarnějších a nečekaných překvapení, město má co nabídnout svým návštěvníkům.