Trajekt z Lipari do Saliny

Trajektová trasa Lipari Salina spojuje Liparské ostrovy s Liparské ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Liberty Lines se plaví 17 krát za den s dobou trvání plavby kolem 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Siremar se plaví 16 krát za týden, plavba trvá od 50 min.

Celkově je tu 19 plaveb den na trase z Lipari Salina mezi Liparské ostrovy a Liparské ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Lipari - Salina

  • Liberty Lines
    • 17 plaveb denně 15 min
    • Zjistit cenu
  • Siremar
    • 16 plaveb týdně 50 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Lipari Salina

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Lipari Salina je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Lipari

Lipari je ostrov vulkanického původu, ležící v Tyrhenského moři asi 30 km severně od pobřeží Sicílie. Lipari patří do souostroví Liparské ostrovy a je to největší ostrov celého souostroví. Ostrov se nachází mezi sopkami Vesuv a Etna a je relativně malý, s rozlohou pouze 40 km čtverečních. Kromě hlavního města, které se také nazývá Lipari jsou tu ještě 4 další vesnice: Pianoconte, Quattropani, Acquacalda a Canneto. Lipari jsou krásným místem na procházku, najdete zde spoustu elegantních budov, stejně jako některé skromnější domy s balkony plných květin, které jsou situovány v krásných malých uličkách. Obyvatelé ostrova jsou k turistům velmi vstřícní, vždy s dobrou náladou. Na ostrově je množství obchodů se suvenýry, kavárny a restaurace, které nabízejí kvalitní lokální speciality. Na celém ostrově citit historii, a to hlavně proto, že se zde nachází množství otevřených řeckých hrobů. Nicméně nejpůsobivější turistickou atrakcí ostrova je určitě jeho zámek.

Pokud se chystáte navštívit Liparské ostrovy, Lipari jsou tou nejlepší vstupní branou. Zastavují zde všechny trajektové linky ze Sicílie a směřují sem i mnohé lodě z ostatních ostrovů.

Průvodce přístavem Salina

Salina je ostrov ve skupině Liparských ostrovů severně od Sicílie, jižní Itálie.
Poklidná jednoduchost Saliny je skvělou alternativou k pobytu na jiných ostrovech s davy turistů. Krásná příroda a krásné pláže mění ostrov na klidný ráj. Úžasné skály na Semaforo di Pollara byly vybrány jako prostředí pro natáčení filmu Massimo Troisi "Posel budoucnosti".