Trajekt z Livorna do Bastie

Trajektová trasa Livorno Bastia spojuje Itálie s Korzika a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Corsica Sardinia Ferries se plaví 19 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 4 hodin. zatímco Trajekty společnosti Moby Lines se plaví 18 krát za týden, plavba trvá od 4 hod 5 min.

Celkově je tu 37 plaveb týden na trase z Livorno Bastia mezi Itálie a Korzika. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Alternativy trajektů z Livorna do Bastie

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie do Korzika

Provozovatelé trajektů na trase Livorno - Bastia

  • Corsica Sardinia Ferries
    • 19 plaveb týdně 4 hod
    • Zjistit cenu
  • Moby Lines
    • 18 plaveb týdně 4 hod 5 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Livorno Bastia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Livorno Bastia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Livorno

Livorno je přístavní město na pobřeží Tyrhénského moře, na západním okraji Toskánska v Itálii. Je to hlavní město provincie Livorno a třetí největší přístav na západním pobřeží Itálie.
Přístav Livorno byl vyvinut pod vládou Medici. V roce 1618 oni prohlásili ho za svobodný přístav a zavedli liberální ústavu, která dala podnět přílivu Židů, Řeků, Španělských muslimů, anglických katolíků a kosmopolitních zástupců dalších uprchlíků. Livorno vzkvétalo a přitahovalo komunitu Angličanů (včetně Shelley), jejichž anglický název města Leghorn je ještě v použití dnes.
První evropské zařízení na koupání byly postaveny tu v 19. století, kdy nápad o dovolených u moře poprvé stal populární.
Staré námořní tradice se stále tady udržují: zde byla uspořádána soutěž veslování mezi jednotlivými částmi města v moři a na kanálech.

Průvodce přístavem Bastia

Bastia je magistrát a město v severní Korsice (Francie), který je také prefekturou Haute-Corse. Bastia je hlavní přístav ostrova a hlavní obchodní město.
Historie města sahá až do římské říše, s vytvořením komuny Bigulya na jihu Bastie a začala vzkvétat se zahájením vývozu vína. Navzdory skutečnosti, že v roce 1811 Napoleon jmenoval hlavním městem ostrova Ajaccio a tím začal soupeření mezi dvěma městy, které pokračuje až do teď, Bastia brzy vytvořila silnou obchodní pozici v kontinentální Francii.
Moderní přístav, vytvořený v roce 1862 zvládá narůstající provoz s Francií a Itálií, a stal základem místní ekonomiky, a to především díky vývozu zemědělských produktů.