Trajekt z Milazzo do Alicudi

Trajektová trasa Milazzo Alicudi spojuje Sicílie s Liparské ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Liberty Lines se plaví 3 krát za den s dobou trvání plavby kolem 2 hodin 45 minut. zatímco Trajekty společnosti Siremar se plaví 5 krát za týden, plavba trvá od 5 hod 50 min.

Celkově je tu 26 plaveb týden na trase z Milazzo Alicudi mezi Sicílie a Liparské ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Milazzo - Alicudi

  • Liberty Lines
    • 3 plavby denně 2 hod 45 min
    • Zjistit cenu
  • Siremar
    • 5 plaveb týdně 5 hod 50 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Milazzo Alicudi

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Milazzo Alicudi je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Alicudi

Alicudi je jedním ze sedmi obydlených ostrovů v souostroví Liparské ostrovy, které leží při pobřeží Sicílie a pevninské Itálie. Je to nejvíce vzdálený z Liparských ostrovů. Jediným dopravním prostředkem zde jsou osli, které lze často slyšet hýkat. Ostrov má nejmenší populaci ze všech Liparských ostrovů - okolo 100 obyvatel. Tento fakt a to, že jeho infrastruktura pro turisty není tak dobře rozvinuta jako u některých z jeho sousedů, je důvod, že se ostrovu podařilo udržet si velkou část svého drsného, ​​autentického kouzla. Jednoduchost a izolace ostrova je lákadlem pro určité typy návštěvníky; dobrodruhy, umělci a spisovatelé.

Tento malý ostrov je ve skutečnosti sopka vyčnívající z moře, která je nyní pokryta vegetací a už není aktivní. Najdete zde množství turistických chodníků, které začínají v malém přístavu na ostrově a táhnou se strmými svahy nahoru, kolem pěstovaných teras. Předtím měl ostrov jméno Ericusa, co pochází ze slova vřes (italsky erica). Je to proto, že tento nízký, vždy zelený keř, roste na svazích po celém ostrově. Některé z domů na ostrově jsou dobře udržované, jiné zase opuštěné. Domy jsou však umístěny převážně ve východní části ostrova, protože západní svahy jsou strmé a nepřístupné.

Do Alicudi směřují trajekt z ostatních Liparských ostrovů, ze Sicílie a z italské pevniny.