Trajekt z Palerma do Janova

Linka Palermo Janov spojuje Sicílie s Itálie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Grandi Navi Veloci. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 21 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Palermo Janov se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Palerma do Janova

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sicílie do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Palermo - Janov

  • Grandi Navi Veloci
    • 7 plaveb týdně 21 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Palermo Janov

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Palermo Janov je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Palermo

Italské město Palermo se nachází na severozápadě Sicílie, při Palermského zálivu v Tyrhénském moři. Město je proslulé
svou historií, gastronomií, kulturou a architekturou. Historie města sahá více než 2700 let zpět. Palermo navštíví množství turistů, a i proto se stalo hlavním centrem Sicílie pro kulturu, obchodu a cestovního ruchu. V centru města najdete mnoho paláců a kostelů, což vyvolává pocit, že se tu nezměnil způsob života po celá staletí. Nejvíce patrné je to na trzích v Palermu, jejichž arabský původ je citelný ještě i dnes, a to díky hluku, vůni, barvám či úzkým uličkám. Můžete si zde vybrat z množství produktů.

Z přístavu jezdí trajekty do Janova (plavba trvá 21 hodin), Civitavecchie (14 hodin), Neapole (10 hodin a 30 minut) a Tuniska (10 hodin). Obecně se doporučuje, aby pasažéři bez auta přišli na check-in 1 hodinu před odjezdem a ti s vozidly 2 hodiny před odjezdem. Pro všechny plavby do Tuniska je check-in nejméně 4 hodiny před plánovaným odjezdem trajektu.

Průvodce přístavem Janov

Janov, město a přístav v severní Itálii, je hlavním městem stejnojmenné provincie a regionu Ligurie. Historie Janova sahá až do starověku. Městský hřbitov 6. století před n.l. ukazuje, že tu pobývali Řekové, ale tento krásný přístav, pravděpodobně byl známý a obývaný mnohem dříve, snad ještě Etrusky. Město bylo zničeno Kartaginci v roce 209 př. n.l. a poté přestavěno Římany, během jejichž vlády město začalo používat městská práva a exportovat dřevo a med.
V roce 1797, pod tlakem Napoleona, Janov se stal francouzským protektorátem s názvem Ligurská republika, a později byla připojena do Francie v roce 1805. Podle podmínek Vídeňského kongresu 1814-1815 k určení nových hranic v Evropě, město patřilo do Piemontu, a pak začal jeho rychlý rozvoj jako hlavního přístavu na Sardinii, a pak celé Itálie.