Trajekt z Palerma do Lipari

Linka Palermo Lipari spojuje Sicílie s Liparské ostrovy. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Liberty Lines. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Palermo Lipari se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Palermo - Lipari

  • Liberty Lines
    • 7 plaveb týdně 4 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Palermo Lipari

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných lístků zaplacené našimi zákazníky na této trase. Ceny jsou za osobu.

Průvodce přístavem Palermo

Italské město Palermo se nachází na severozápadě Sicílie, při Palermského zálivu v Tyrhénském moři. Město je proslulé
svou historií, gastronomií, kulturou a architekturou. Historie města sahá více než 2700 let zpět. Palermo navštíví množství turistů, a i proto se stalo hlavním centrem Sicílie pro kulturu, obchodu a cestovního ruchu. V centru města najdete mnoho paláců a kostelů, což vyvolává pocit, že se tu nezměnil způsob života po celá staletí. Nejvíce patrné je to na trzích v Palermu, jejichž arabský původ je citelný ještě i dnes, a to díky hluku, vůni, barvám či úzkým uličkám. Můžete si zde vybrat z množství produktů.

Z přístavu jezdí trajekty do Janova (plavba trvá 21 hodin), Civitavecchie (14 hodin), Neapole (10 hodin a 30 minut) a Tuniska (10 hodin). Obecně se doporučuje, aby pasažéři bez auta přišli na check-in 1 hodinu před odjezdem a ti s vozidly 2 hodiny před odjezdem. Pro všechny plavby do Tuniska je check-in nejméně 4 hodiny před plánovaným odjezdem trajektu.

Průvodce přístavem Lipari

Lipari je největší z Liparských ostrovů u severního pobřeží Sicílie.
Z historického hlediska, Lipari je nejzajímavější z ostrovů, ačkoli letní návštěvníci přicházejí hlavně pro místní pláže.