Trajekt z Palmy do Barcelony

Trajektová trasa Palma Barcelona spojuje Mallorca s Španělsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Balearia se plaví 7 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Trasmediterranea se plaví 13 krát za týden, plavba trvá od 7 hod 30 min.

Celkově je tu 20 plaveb týden na trase z Palma Barcelona mezi Mallorca a Španělsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Palmy do Barcelony

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Mallorcy do Španělska

Provozovatelé trajektů na trase Palma - Barcelona

  • Balearia
    • 7 plaveb týdně 7 hod 15 min
    • Zjistit cenu
  • Trasmediterranea
    • 13 plaveb týdně 7 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Palma Barcelona

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Palma Barcelona je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Palma

Palma de Mallorca je hlavní město a přístav na ostrově Mallorca a hlavní město autonomní oblasti Baleárských ostrovů ve Španělsku. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v zálivu Palma.
V roce 1983 Palma se stala hlavním městem jedné z nově vytvořených autonomních oblastí Španělska, Baleárských ostrovů, a od té doby se vyvinula do kosmopolitního města a obchodního centra. Členové španělské královské rodiny tráví dovolenou v paláci blízko Palmy.
Počátky města lze vysledovat až do římských dob, a dokonce dnes obyvatelé domů ve staré čtvrti často nacházejí pozůstatky římského impéria doslova méně než jeden metr pod zemi.

Průvodce přístavem Barcelona

Barcelona je hlavní město Katalánska v severovýchodním Španělsku. První osídlení se datují do období neolitu. Nicméně, město bylo nakonec založeno Římany, které tu založili kolonii na konci 1. století před naším letopočtem. V starověkém římském osídlení Barsine obyvatelstvo činilo kolem 1000 a území bylo obklopeno obrannou zdí, jejíž zbytky stále jsou ve starém městě. V 15. - 18. stoletích město zažilo období poklesu, během něhož Barcelona bojovala za zachování ekonomické a politické nezávislosti. Tento souboj skončil v roce 1714, když město padlo silám Bourbonů, a práva a výsady Katalánska byly potlačeny. V 19. století ve městě proběhla průmyslová revoluce, klíčovým průmyslem byl textil. Na začátku 20. století Barcelona zahájila proces široké městské obnovy a postavila Eixample ("New City") - nejlidnatější část města.