Trajekt z Pireusu do Egina

Trasa trajektu z Pireus Egina spojuje Atény s Sarónske ostrovy i nyní je provozovaná 3 lodními společnostmi. Hellenic Seaways provozuje své plavby až 7 krát den, Anes Ferries 6 krát den & Trajekt společnosti Saronic Ferries je k dispozici 9 krát den.

Celkově jsou tady v nabídce 22 plavby den na trase z Pireus Egina mezi Atény a Sarónske ostrovy, s 3 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Pireus - Egina

 • Hellenic Seaways
  • 7 plaveb denně 40 min
  • Zjistit cenu
 • Anes Ferries
  • 6 plaveb denně 1 hod 5 min
  • Zjistit cenu
 • Saronic Ferries
  • 9 plaveb denně 1 hod 10 min
  • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Pireus Egina

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Pireus Egina je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Pireus

Piraeus se nachází na jižním pobřeží pevninského Řecka, asi 10 km od Atén.

Jedno z největších měst v Řecku, Piraeus, také má největší a nejrušnější trajektový přístav a funguje jako dopravní uzel, který spojuje s pevninou ostrovy v Egejském moři, stejně jako ostatní ostrovy ve Středozemním moři. Trajekty z Pireus převáží asi 20 milionů cestujících ročně.

Průvodce přístavem Egina

Řecký ostrov Egina (lat. Aegina) se nachází v Aiginskom zálivu (známý také jako Sarónský záliv) a patří do skupiny Sarónských ostrovů. Tím, že se nachází v blízkosti Atén (17 mil), je oblíbený u návštěvníků Řecka. Podle mýtu má ostrov své jméno podle nymfy, dcery boha řeky Asópos, do které se zamiloval Zeus a vzal si ji s sebou na ostrov. V letech 1827 až 1829, kdy Aegina bylo dočasné hlavní město nového řeckého státu, guvernér Ioannis Kapodistrias si dal postavit impozantní neo-klasické sídla, které sloužily jako jeho ústředí a dnes jsou důležitými turistickými atrakcemi. Na okraji města Aegina jsou půvabné vesničky s výrazným tradičním charakterem jako Kypseli, Agii a Vagia.

Trajekty z přístavu na ostrově se plaví do přístavu Pireus s časem plavby asi 40 minut s Flying Dolphin a 75 minut s konvenčním trajektem. Aegina je také spojena s ostrovy Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi a Anonyma.