Trajekt z Pireusu do Mytilene

Trajektová trasa Pireus Mytilene spojuje Atény s Lesbos a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Blue Star Ferries se plaví 5 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 9 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Hellenic Seaways se plaví 8 krát za týden, plavba trvá od 11 hod.

Celkově je tu 13 plaveb týden na trase z Pireus Mytilene mezi Atény a Lesbos. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Pireus - Mytilene

  • Blue Star Ferries
    • 5 plaveb týdně 9 hod 30 min
    • Zjistit cenu
  • Hellenic Seaways
    • 8 plaveb týdně 11 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Pireus Mytilene

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Pireus Mytilene je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Pireus

Piraeus se nachází na jižním pobřeží pevninského Řecka, asi 10 km od Atén.

Jedno z největších měst v Řecku, Piraeus, také má největší a nejrušnější trajektový přístav a funguje jako dopravní uzel, který spojuje s pevninou ostrovy v Egejském moři, stejně jako ostatní ostrovy ve Středozemním moři. Trajekty z Pireus převáží asi 20 milionů cestujících ročně.

Průvodce přístavem Mytilene

Mytiléna je město na ostrově Lesbos v severní egejské oblasti Řecka, s populací asi 40,000.
Mytilini je jedním z nejstarších měst na světě, říká se, že první osídlení byly tady již v 10. století před naším letopočtem. Tady dokonce žil Aristoteles po dobu dvou let v 337 - 335 před naším letopočtem.
V různých dobách bylo město pod patronací Peršanů, Atén, Římanů. Obyvatelé Mytilene byli známé pro svou erudici a lásku k umění: město je rodištěm Pittakose, Alkaiose, Theofrastose a dalších.