Trajekt ze Salerna do Palerma

Linka Salerno Palermo spojuje Itálie s Sicílie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Grimaldi Lines. Plavba probíhá 2 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 10 hodin 1 minuta.

Doba a frekvence plavby na trase Salerno Palermo se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů ze Salerna do Palerma

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie na Sicílii

Provozovatelé trajektů na trase Salerno - Palermo

  • Grimaldi Lines
    • 2 plavby týdně 10 hod 1 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Salerno Palermo

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Salerno Palermo je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Salerno

Salerno je město a hlavní město provincie v Kampánii, na jihozápadě Itálie, ležící na břehu zálivu na pobřeží Tyrhénského moře. Historie Salerno začíná s osídlením Římanů v roce 194 př. n.l. po válce s Hannibalem. Nachází se v přírodním přístavu, který přispěl k obchodu od nejstarších dob až po současnost, a který byl používán spojeneckými sílami jako místo přistání během italského tažení ve druhé světové válce. Mimo město je vysoká skála se starým hradem Areche, který je dominantou panoramy města a zálivu. Stejně jako v jiných městech a obcích na jihu Itálie, Salerno byla pod vládou mnoha dynastií a říší, které ovlivnily vývoj města, a to jak fyzicky, tak i kulturně. Po Římany bylo město ovládáno Samnity, Saracéni, Lombardi, a samozřejmě, Byzantinci a Normany.

Průvodce přístavem Palermo

Palermo je jedním z hlavních měst a také správním střediskem autonomní oblasti Sicílie (Itálie), jakož i hlavním městem provincie Palermo. Město bylo založeno v 8. století před n.l. Fénickými obchodníky kolem přirozeného přístavu na severozápadním pobřeží Sicílie. Fénický název města byl Sousse ("květina"), ale Řekové je nazývali Panormus, tj. "vždy dostupný přístav". Nicméně, stojí za zmínku, že město nikdy nebylo řeckým. Palermo je město, které utrpělo největší počet dobytí ve světě. Bohatá historie města nabízí mnoho příležitostí pro výlety. Nachází se na nábřeží městské zahrady Flora (Villa Giulia), a město má mnoho krásných náměstí Piazza Villena, Piazza Pretoria, Piazza Marina, Piazza Bologna a Piazza Vittoria. Město má 295 kostelů a kaplí, včetně 70 bývalých klášterů. Zvláštní zájem turistů vyvolávají Kapucínské katakomby - podzemní hřbitov, kde jsou schovaná těla více než 8000 obyvatel Palerma, které zemřeli v 16.-20. století.
Moderní Palermo je rychlé a vzrušující město. Kombinace vlivu arabského světa a Vikingů je jedním z nejbizarnějších a nečekaných překvapení, město má co nabídnout svým návštěvníkům.