Trajekt z Swinoujscie do Trelleborgu

Linka Swinoujscie Trelleborg spojuje Polsko s Švédsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, TT Line. Plavba probíhá 9 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 5 hodin 55 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Swinoujscie Trelleborg se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Swinoujscie - Trelleborg

  • TT Line
    • 9 plaveb týdně 5 hod 55 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Swinoujscie Trelleborg

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Swinoujscie Trelleborg je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Swinoujscie

Svinoústí je město na pobřeží Baltského moře, které se nachází na severozápadě Polska.
Na rozdíl od jakékoli jiného města v zemi, Svinoústí se nachází na více než 44 ostrovů, z nichž tři jsou obydlené (Uznam, Wolin and Karsibór).
Uznam je módní turistickou destinací, kde leží centrum města, Wolin (největší ostrov) je přístav a průmyslové centrum. Karsibór je známou ptačí rezervací, ostrov je vynikající pro rybaření.
Svinoústí je atraktivní a oblíbenou turistickou destinací, známou pro své nádherné pláže na pobřeží Baltského moře.

Průvodce přístavem Trelleborg

Trelleborg je město v jižní provincii Skåne ve Švédsku. Trelleborg byl postaven dánskými Vikingy a byl obýván nejméně před tisíci lety, i když první písemná zmínka pochází z roku 1257. Byl nově objevený v roce 1990 a přestavěn, a dnes se tady každé léto konají různé akce. V písemné zmínce o Trelleborgu se řikalo, že je to svatební dar od dánské královské rodiny švédskému princovi Valdemarovi. Město však brzy opět dostalo se do majetku Dánska až do 1658, kdy odešlo do Švédska.
Ve středověku Trelleborg se stal důležitým obchodním městem, kde obchodníci z Německa přišli do obchodu sledě. V dubnu 1619 dánský král rozhodl, že obchodních měst na pobřeží bylo dost a zrušil obchodní status Trelleborgu ve prospěch Malmö .