Trajekt z Tallinnu do Helsinki

Trasa trajektu z Tallinn Helsinki spojuje Estonsko s Fínsko i nyní je provozovaná 3 lodními společnostmi. Tallink Silja provozuje své plavby až 6 krát den, Viking Line 5 krát den & Trajekt společnosti Eckerö Line je k dispozici 17 krát týden.

Celkově jsou tady v nabídce 13 plavby den na trase z Tallinn Helsinki mezi Estonsko a Fínsko, s 3 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Tallinn - Helsinki

 • Tallink Silja
  • 6 plaveb denně 2 hod
  • Zjistit cenu
 • Viking Line
  • 5 plaveb denně 1 hod 45 min
  • Zjistit cenu
 • Eckerö Line
  • 17 plaveb týdně 2 hod 15 min
  • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Tallinn Helsinki

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Tallinn Helsinki je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Tallinn

Helsinky, hlavní město Finska, se nachází v regionu Uusimaa na jihu země, na pobřeží Finského zálivu. Město leží asi 80 km severně od Tallinnu v Estonsku, 400 km severně od Stockholmu ve Švédsku a 300 km západně od Petrohradu v Rusku. Město je hlavním politickým, finančním, obchodním a kulturním centrem Finska. Zároveň je považováno za jedno z nejdůležitějších měst v severní Evropě.

Mezi oblíbené turistické atrakce ve městě patří největší helsinské Národní muzeum. Je zde velká sbírka historických artefaktů, které se datují do období pravěku až po současnost. Muzeum sídlí v středověkém hradě, což je také populární turistická atrakce. Městské muzeum, Národní galerie či Muzeum designu jsou další tři muzea ve městě, které stojí za návštěvu.

Přístav v Helsinkách je největší ve Finsku a druhý největší v severských zemích. Skládá se ze tří částí a 6 terminálů pro pasažéry. Trajekty se plaví do Stockholmu ve Švédsku, Travemünde v Německu a Tallinu v Estonsku.

Průvodce přístavem Helsinki

Helsinky, také "Stadi" na místním slangu, jsou hlavním městem Finska. Město se nachází v jižní části Finska, na břehu Finského zálivu.

Město bylo založeno v roce 1550, jako rival hanzovního města Tallinn, králem Švédska Gustavem I. Helsinky bojovali o přežití ve svých raných letech. Osada trpěla chudobou, válkou a nemocí. Po dlouhou dobu, město zůstalo menším pobřežním městem, a bylo ve stínu prosperujících obchodních center v regionu Baltského moře. Ačkoli většina z první poloviny 20. století byla velmi krutým obdobím pro Helsinky, město i nadále pokračovalo stabilně růst. Během moderní poválečné urbanizace 1970, k niž došlo relativně pozdě v evropském kontextu, populace metropolitní oblasti ztrojnásobila, což udělalo Helsinky jedním z nejrychleji rostoucích měst v Evropské unii v 1990.