Dánsko

Jak rezervovat trajekt z Dánska na Island

V současnosti existuje jen jedna trasa mezi Dánsko a Island provozována 1 trajektová společnost – Smyril Line Hirtshals do Seydisfjorduru provozuje trajekt týdně s dobou plavby přibližně 47 hodin.

I když jsme věnovali velkou pozornost tomu, aby informace na této stránce byly správné, frekvence a doba plavby na všech trasách se mohou někdy lišit. Takže vám doporučujeme, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Dánska na Island mezi přístavy Hirtshals a Seydisfjordur.

Mapa trajektové trasy Dánsko - Island

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Trajekty z Dánsko do Island

O Dánsko:

Dánsko je nejjižněji položená země ve Skandinávii, která se může pochlubit jednou z nejlépe hodnocených životních úrovní na světě.

Dánsko je často považováno za "pohádkovou krajinu", protože oplývá přírodními a architektonickými krásami-renesanční zámky leží na pobřežích jezer a ohromující písečné pláže lemují mořské pobřeží. Takže v každém ročním období najdete v Dánsku něco, co Vám bude vyhovovat.

Nicméně Dánsko nabízí více než jen krásné budovy a scenérie. Jeho hlavní město, Kodaň, je centrem módy, gastronomie a moderního designu. Je také rájem pro cyklisty, s rozsáhlou sítí dlážděných ulic, které vedou do romantických barů a fascinujících muzeí.

Dánsko je vynikající vstupní branou do okolních skandinávských zemí a do kontinentální Evropy, s velkým množstvím špičkových přístavů a ​​množstvím tras, všechny provozované významnými trajektovými společnostmi. Cestování trajektem po zemi s množstvím ostrovů a ostrůvků je nejpohodlnějším způsobem, jak prozkoumat vše, co Dánsko nabízí.

O Island:

Island je ostrovní stát mezi Severním Atlantikem a Severním ledovým oceánem, s populací jen okolo 300 tisíc obyvatel.

Tahle řídce osídlená země nabízí hodně pro ty, kteří milují trávit svůj čas pod širým nebem. Najdete zde různé pustiny a přírodní krásy, množství horkých pramenů, stovky sopek a jedinečnou polární záři.

Reykjavík je nejsevernější hlavní město na světě a zároveň nejlidnatější město Islandu. Je to relativně malé městečko, známé svými zářivými barevnými domy, zajímavými muzei, starým městem a množstvím funky barů a kaváren.

Severozápadní region Islandu má řadu interních trajektových tras, které vás zavedou na ty nejkrásnější ostrovy v zemi. Co se týče mezinárodních plaveb, na Island se dostanete ze severní Evropy, z Hirtshalsu v Dánsku. Na této trase jezdí trajekt jednou týdně.