Řecko

Jak rezervovat trajekt z Řecka na Sporady

Pro trajekt z Řecka na Sporady máte na výběr z hodně možností. K dispozici jsou 2 trajektové společnosti, které nabízejí 29 Trasy trajektů Volos do Skiathosu, Skopelos do Alonissosu, Glossa & Skiathos, Alonissos na Skopelos, Glossa & Skiathos, Skiathos do Glossy, Alonissos & Skopelos, Glossa do Skiathosu, Skopelos & Alonissos, Skopelos do Alonissosu, Glossa & Skiathos, Agios Konstantinos do Skiathosu, Alonissos, Glossa & Skopelos, Volos do Skiathosu, Alonissos, Glossa & Skopelos, Agios Konstantinos do Skiathosu, Alonissos, Glossa & Skopelos, Alonissos na Skopelos, Glossa & Skiathos & Glossa do Skiathosu, Skopelos & Alonissos.

Nejrychlejší cesta mezi Řecko a Sporady je Skiathos do Glossy s dobou plavby přibližně 15 minut. S tolika plavbami v nabídce to usnadňujeme tím, že porovnáváme všechny podobné trasy pouze v jednom vyhledávání, takže můžete rychle a snadno najít přesně to, co hledáte.

Mapa trajektové trasy Řecko - Sporady

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Trajekty z Řecko do Sporady

O Řecko:

Řecko je země v jižní Evropě, která se nachází na jižním konci Balkánského poloostrova. Má hranice s Bulharskem, Bývalou jugoslávskou republikou Makedonie a Albánie na severu, a na východě s Tureckem. Egejské moře leží na východě Řecka, zatímco Jónské moře leží na západě. Moře jsou součástí východního Středomoří a mají obrovské množství ostrovů.
Považováno za kolébku západní civilizace a místo narození demokracii, sportu (zejména jako rodiště olympijských her), a umění jako je divadlo, Řecko má velmi dlouhou a mimořádně bohatou historii, během které jeho kultura se ukázala zejména vlivem v Evropě, severní Africe a na Středním východě.

Dnes je Řecko rozvinutým státem, členem Evropské unie od roku 1981 a také členem Eurozóny od roku 2001.

Řecko je tradičně jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve globálním měřítku a každý rok, a to zejména v letních měsících, četné kosmopolitní ostrovy jsou přeplněné miliony zahraničních návštěvníků.

O Sporady:

Řecké ostrovy Sporady tvoří skupina asi 24 ostrovů při východním pobřeží Řecka, z nichž jen několik jsou obytné.

Sporady jsou jednou z nejzelenějších oblastí ve Středomoří, a jejich země jsou pokryté pohoří s borovými lesy, které rostou i na některých z nejlepších pláží v Egejském moři. Mnohé z pláží Sporad obdržely Modrou vlajku, což potvrzuje, že patří k nejčistším v Evropě.