Trajekt z Trelleborgu do Rostocku

Trajektová trasa Trelleborg Rostock spojuje Švédsko s Nemecko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Stena Line se plaví 5 krát za den s dobou trvání plavby kolem 6 hodin. zatímco Trajekty společnosti TT Line se plaví 5 krát za den, plavba trvá od 6 hod.

Celkově je tu 10 plaveb den na trase z Trelleborg Rostock mezi Švédsko a Nemecko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Trelleborgu do Rostocku

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Švédska do Nemecko

Provozovatelé trajektů na trase Trelleborg - Rostock

  • Stena Line
    • 5 plaveb denně 6 hod
    • Zjistit cenu
  • TT Line
    • 5 plaveb denně 6 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Trelleborg Rostock

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Trelleborg Rostock je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Trelleborg

Trelleborg je město v jižní provincii Skåne ve Švédsku. Trelleborg byl postaven dánskými Vikingy a byl obýván nejméně před tisíci lety, i když první písemná zmínka pochází z roku 1257. Byl nově objevený v roce 1990 a přestavěn, a dnes se tady každé léto konají různé akce. V písemné zmínce o Trelleborgu se řikalo, že je to svatební dar od dánské královské rodiny švédskému princovi Valdemarovi. Město však brzy opět dostalo se do majetku Dánska až do 1658, kdy odešlo do Švédska.
Ve středověku Trelleborg se stal důležitým obchodním městem, kde obchodníci z Německa přišli do obchodu sledě. V dubnu 1619 dánský král rozhodl, že obchodních měst na pobřeží bylo dost a zrušil obchodní status Trelleborgu ve prospěch Malmö .

Průvodce přístavem Rostock

Rostock je město v severní části Německa, které se nachází na řece Warnow na pobřeží Baltského moře. V 11. století na řece Warnow bylo slovanské osídlení s názvem Roztoc (znamená "prodloužení řeky") a název Rostock je odvozen od takového označení. Dánský král Valdemar I zapálil město v 116 roce za to, že místo bylo osídleno německými obchodníky. Růst města začal s jeho vstupem do Hanzy (svazek německých obchodních měst, která provozovala dálkový obchod). V 14. století to bylo silné přístavní město s 12.000 obyvateli a největší město v Meklenbursku. Lodě pro plavby v Baltském moři byly postaveny v Rostocku. V roce 1419 byla založena nejstarší univerzita v severní Evropě - Univerzita v Rostocku. Většina města byla zničena během druhé světové války v roce 1942 a 1945. Po rekonstrukci město se stalo hlavním průmyslovým centrem Německé demokratické republiky.