Trajekt z Trieste do Patrasu

Linka Trieste Patras spojuje Itálie s Řecko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Minoan Lines. Plavba probíhá 2 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 31 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Trieste Patras se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Trieste do Patrasu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie do Řecka

Provozovatelé trajektů na trase Trieste - Patras

  • Minoan Lines
    • 2 plavby týdně 31 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Trieste Patras

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Trieste Patras je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Trieste

Trieste je město a přístav v severovýchodní Itálii, který se nachází na konci úzkého pásu země ležící mezi Jaderským mořem a italskou hranicí se Slovinskem.
Trieste byl kdysi velmi vlivným a mocným centrem politiky, literatury, hudby, umění a kultury za rakousko-uherské vlády, ale jeho hodnota klesla do úpadku do konce 20. století a proto turisté dávají přednost slavnějším italským městům, jako jsou Řím a Milán.
Trieste, nicméně, je okouzlující a nedoceněné město s krásnou a klidnou lokalitou, téměř východní evropskou atmosférou, kde je mnoho barů a kaváren s úžasnou architekturou a krásným výhledem na moře.

Průvodce přístavem Patras

Patras je třetí největší město v Řecku a hlavní město prefektury Achaea v západním Řecku.
První stopy osídlení na Patras jsou z třetího tisíciletí před n.l. Za vlády římského impéria město se značně vyvinulo a stalo se důležitým obchodním a průmyslovým centrem Středomoří.
Na konci 3. století Patra zažila silné zemětřesení, které mohlo mít za následek úpadek města, trvající až do poloviny 9. století.
Ze zachovaných památek nyní zůstaly pouze Odeon (2. st.) a pozůstatky byzantského opevnění.
Dnes je Patras považován za jedno z nejkrásnějších měst v Řecku a je velice populární mezi turisty.