Trajekt z Vathi do Mytilene

Linka Vathi Mytilene spojuje Samos s Lesbos. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Hellenic Seaways. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin 55 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Vathi Mytilene se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Vathi - Mytilene

  • Hellenic Seaways
    • 3 plavby týdně 4 hod 55 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Vathi Mytilene

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Vathi Mytilene je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Vathi

Vathy je město na ostrově Samos ve východní části Egejského moře, jižně od ostrova Chios, severně od Patmos a Dodecanése.
Od počátku 80. let ostrov Samos je stále populární jako turistická destinace.

Průvodce přístavem Mytilene

Mytiléna je město na ostrově Lesbos v severní egejské oblasti Řecka, s populací asi 40,000.
Mytilini je jedním z nejstarších měst na světě, říká se, že první osídlení byly tady již v 10. století před naším letopočtem. Tady dokonce žil Aristoteles po dobu dvou let v 337 - 335 před naším letopočtem.
V různých dobách bylo město pod patronací Peršanů, Atén, Římanů. Obyvatelé Mytilene byli známé pro svou erudici a lásku k umění: město je rodištěm Pittakose, Alkaiose, Theofrastose a dalších.