Trajekt z Kristiansandu do Eemshaven

Linka Kristiansand Eemshaven spojuje Norsko s Nizozemsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Holland Norway Lines. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 18 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Kristiansand Eemshaven se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Kristiansand - Eemshaven

Průvodce přístavem Kristiansand

Kristiansand je páté největší norské město. Patří do oblasti Vest-Agder. Město bylo založeno v roce 1641 králem Christianem IV, od jehož jména je odvozen název města. "Sand" (písek) poukazuje na písečný povrch, na kterém bylo město vybudováno. Toto místo navštíví mnoho turistů, a to zejména v letních měsících. Největší atrakcí je Kristiansand Zoo a zábavní park ve východní části města. Zoo je s milionem návštěvníků druhou nejnavštěvovanější atrakcí v Norsku, hned po Holmenkollen. Většina zvířat v Zoo se nachází v jejich přirozeném prostředí. Najdete zde vlky, lvy, tygry či rysy. Zábavní park je otevřen pouze během léta, ale Zoo je přístupná po celý rok.

Z přístavu se plaví trajekty do destinací ve Švédsku, Dánsku a Velké Británii. Dvě hlavní linky z Kristiansandu vedou do Göteborgu ve Švédsku (tato linka začíná a končí v Newcastlu ve Velké Británii) a do města Hirtshals v Dánsku. Trajektový terminál má dobré vybavení. Najdete zde veřejné telefony, toalety, obchod s prodlouženou otevírací dobou. Terminál je navíc bezbariérový.