Trajekt z Napoli do Catanie

Linka Napoli Catania spojuje Itálie s Sicílie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, TTT Lines. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 12 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Napoli Catania se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Napoli do Catanie

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie na Sicílii

Provozovatelé trajektů na trase Napoli - Catania

  • TTT Lines
    • 7 plaveb týdně 12 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Napoli Catania

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Napoli Catania je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Napoli

Neapol, což znamená "nové město", je největší město v jižní Itálii a hlavní město regionu Kampánie a provincie Neapol. Všechny velké velmoci (Řekové, Římané, Britové, Francouzi a Rakušané) se snažily o vládu nad tímto městem v různých časech, a proto ve svých dějinách byl Neapol hlavním městem několika různých států. Dějiny Neapole však sahají až dlouho před řeckou kolonizaci.
Etruskové a Samnité byly v této oblasti dlouho předtím, než bylo potvrzeno, že město bylo osídleno již v době kamenné (3500 př. n.l.). Dnes Neapol je nejvíce živé a vzrušující město v Itálii, to je také druhý nejlidnatější a nejdůležitější přístav po Janově, stejně jako intelektuální a obchodní centrum na jihu. Jedná se o velmi rušné město s jasným jižním sluncem, které se nachází v jedné z nejvýznamnějších zeměpisných oblastech ve světě u krásné zátoky.

Průvodce přístavem Catania

Catania je italské město na východním pobřeží Sicílie v Iónském moři. Město je hlavním městem stejnojmenné provincie a druhým největším městem Sicílie.
Mezi zajímavosti Catanie patří barokní architektura v centru města, sopka Etna, která několikrát změnila tvář města, fontány a skalnaté vulkanické pobřeží v severní části města.