Trajekt z Napoli do Palerma

Trajektová trasa Napoli Palermo spojuje Itálie s Sicílie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Grandi Navi Veloci se plaví 9 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 10 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Tirrenia se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 10 hod 15 min.

Celkově je tu 16 plaveb týden na trase z Napoli Palermo mezi Itálie a Sicílie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Napoli do Palerma

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie na Sicílii

Provozovatelé trajektů na trase Napoli - Palermo

  • Grandi Navi Veloci
    • 9 plaveb týdně 10 hod 30 min
    • Zjistit cenu
  • Tirrenia
    • 7 plaveb týdně 10 hod 15 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Napoli Palermo

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Napoli Palermo je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Napoli

Neapol, což znamená "nové město", je největší město v jižní Itálii a hlavní město regionu Kampánie a provincie Neapol. Všechny velké velmoci (Řekové, Římané, Britové, Francouzi a Rakušané) se snažily o vládu nad tímto městem v různých časech, a proto ve svých dějinách byl Neapol hlavním městem několika různých států. Dějiny Neapole však sahají až dlouho před řeckou kolonizaci.
Etruskové a Samnité byly v této oblasti dlouho předtím, než bylo potvrzeno, že město bylo osídleno již v době kamenné (3500 př. n.l.). Dnes Neapol je nejvíce živé a vzrušující město v Itálii, to je také druhý nejlidnatější a nejdůležitější přístav po Janově, stejně jako intelektuální a obchodní centrum na jihu. Jedná se o velmi rušné město s jasným jižním sluncem, které se nachází v jedné z nejvýznamnějších zeměpisných oblastech ve světě u krásné zátoky.

Průvodce přístavem Palermo

Palermo je jedním z hlavních měst a také správním střediskem autonomní oblasti Sicílie (Itálie), jakož i hlavním městem provincie Palermo. Město bylo založeno v 8. století před n.l. Fénickými obchodníky kolem přirozeného přístavu na severozápadním pobřeží Sicílie. Fénický název města byl Sousse ("květina"), ale Řekové je nazývali Panormus, tj. "vždy dostupný přístav". Nicméně, stojí za zmínku, že město nikdy nebylo řeckým. Palermo je město, které utrpělo největší počet dobytí ve světě. Bohatá historie města nabízí mnoho příležitostí pro výlety. Nachází se na nábřeží městské zahrady Flora (Villa Giulia), a město má mnoho krásných náměstí Piazza Villena, Piazza Pretoria, Piazza Marina, Piazza Bologna a Piazza Vittoria. Město má 295 kostelů a kaplí, včetně 70 bývalých klášterů. Zvláštní zájem turistů vyvolávají Kapucínské katakomby - podzemní hřbitov, kde jsou schovaná těla více než 8000 obyvatel Palerma, které zemřeli v 16.-20. století.
Moderní Palermo je rychlé a vzrušující město. Kombinace vlivu arabského světa a Vikingů je jedním z nejbizarnějších a nečekaných překvapení, město má co nabídnout svým návštěvníkům.