Northumberland Ferries

Northumberland Ferries Ltd se plaví přes úžinu se stejným názvem ležící ve východní části Kanady. Společnost nabízí plavby mezi oblastí Wood Islands na ostrově Prince Edwarda a malou venkovskou osadou Caribou v Novém Skotsku.

Společnost byla původně založena kanadskou vládou v roce 1941 a dnes Northumberland Ferries Ltd (NFL) vlastní dvě dceřiné společnosti, včetně Bay Ferries Ltd.

NFL provozuje dva velké osobní trajekty, MV Confederation a MV Holiday Island, které se přeplavil přes Northumberlandskú úžinu za necelých 75 minut, přičemž přepraví téměř pět set tisíc cestujících ročně.

Loď MV Confederation je více než sto deset metrů dlouhá, může dosáhnout rychlosti osmnáct uzlů a má kapacitu pro šest set cestujících, zatímco MV Holiday Island má místo pro sto padesát vozidel a necelých pět set cestujících.

Obě lodě mají na palubě kavárny, restaurace a také obchody se suvenýry. Rovněž byly navrženy s takovými palubami, z nichž je úžasný výhled a ze kterých budete schopni pozorovat některé z zde volně žijících živočichů, včetně sviňuch a tuleňů.

Číst více Číst méně