Trajekt z Cherbourgu do Dublinu

Linka Cherbourg Dublin spojuje Francie s Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Irish Ferries. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 19 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Cherbourg Dublin se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Cherbourgu do Dublinu

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie do Irska

Provozovatelé trajektů na trase Cherbourg - Dublin

  • Irish Ferries
    • 1 plavba týdně 19 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Cherbourg Dublin

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Cherbourg Dublin je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Cherbourg

Cherbourg je město ležící na poloostrově Cotentin na severozápadě Francie. Město má dlouhou historii. Vikingové, který ho napadli v 9.století, napomohly vytvoření přístavu v Cherbourg. V éře Napoleona byl přístav opevněn, aby se zabránilo britským námořním útokem. Podvodní překážky byly postupně nahrazeny hromadami kamenného zdiva. Práce začaly v roce 1784 a byly ukončeny v roce 1850, dlouho po Napoleonově porážce v bitvě u Waterloo.

Mezi památky města patří Cité de la Mer (v překladu město moře), což je muzeum věnované námořní historii. Muzeum bylo otevřeno v roce 2002 a sídlí v areálu přístavu Cherbourg. Návštěvníci města se také mohou procházet po Jardin de la Roche Fauconniere, což je soukromá botanická zahrada, která se nachází v Parc de la Fauconniere. Byla založena v roce 1870 v má asi 3400 exemplářů, včetně mnoha z jižní polokoule.

Průvodce přístavem Dublin

Dublin je hlavní a největší město v Irsku, nachází se v blízkosti středu východního pobřeží Irska, při ústí řeky Liffey. Dublin je hlavním městem Irska již od středověku.
Dublin je taký hlavním přístavem země v Irském moři. Pokládá se, že první zmínky o Dublinu byly vyrobeny v 140 r. n.l. Ptolemaiosem, který odkazoval na keltské sídliště Eblana Kivitas. Současné město bylo založeno Skandinávci v roce 841 a stalo se baštou a království Vikingů na ostrově.
V 1169 r. Dublin dostal se pod kontrolu Britů a od té doby se stal centrem různých konfliktů a válek po celá staletí.
Dublin je známý pro své historie pivovarnictví a je domovem mnoha slavných spisovatelů: Bernard Shaw, Oskad Wilde, Jonathan Swift, a samozřejmě, James Joyce.