Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3335 tras a 700 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Irsko

Irsko najdete v severozápadní části Evropy, tato země pokrývá zhruba osmdesát procent Irského ostrova, zbývajících dvacet procent připadá na Severní Irsko. Západní část ostrova omývá Atlantský oceán, východní část potom Irské moře, na jihovýchodě je Svatojiřský průliv a na jihu Keltské moře.

Co dělat v Irsku?

Největší a nejznámější irské město, kde žije cca čtvrtina obyvatel země, je Dublin, který najdete na východě Irska. Zdejší dominantou je katedrála sv. Patrika, která je dokonce největší v celém Irsku a která je zasvěcena patronu této země. Z dalších památek stojí za zmínku katedrála Christ Church, Dublinský hrad, univerzita Trinity College, největší evropský park Phoenix Park, Národní muzeum a další. Irsko však není pouze o Dublinu, kulturně bohatá města jsou také Cork, Galway, Limerick a Killarney. Například v Galway můžete nejen obdivovat architekturu, můžete si navíc užít místní živou kulturní scénu, která město proslavila po celém světě. Poblíž Galway je národní park Connemara s monumentálním pohořím nebo Moherské útesy.

Právě zmíněné Moherské útesy najdete v provincii Munster a s výškou přes 200 metrů se řadí k těm nejvyšším útesům v celé Evropě. Díky bezkonkurenčnímu výhledu jsou turisty hojně vyhledávány, díky čemuž zde bylo vybudováno i informační centrum, které ovšem najdete pod povrchem země, a to z toho důvodu, aby zůstal zachován ráz útesů.

Daleko od rušného velkoměsta, bez ohledu na světovou stranu, najdete vždy kus krásně zelené oblasti s mnoha lesy, údolími, jezery, plážemi a ostrůvky. Díky přírodním pokladům je Irsko přezdíváno jako Smaragdový ostrov.

Symbolem této země je zelená barva, čtyřlístek, harfa a v neposlední řadě skřítek Leprikón. Když se řekne Irsko, pivařům se okamžitě vybaví Guinness. Budete-li mít čas, rozhodně doporučujeme zavítat do tradiční irské hospůdky, kde kromě zmíněného piva zaručeně nebude chybět ani výběr z národní whisky či Baileys.

Jak se nejlépe dostat do Irska?

Do Irska se relativně snadno dostanete trajektem z Velké Británie. Pokud cestujete z kontinentální Evropy, tak jsou výborné spoje z Francie. Plavba je poměrně dlouhá, trajekty jsou na druhou stranu kvalitně vybaveny, takže se nudit nebudete.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Irska?

Za vhodné období pro návštěvu Irska se považuje léto, nejlepší měsíc je potom červen, kdy zde v průměru prší nejméně. Zimy jsou zde mírné, léta chladnější (průměrná červencová teplota je 16°C).

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Stena Line
  • Zjistit cenu
 • P&O Irish Sea
  • Zjistit cenu
 • Irish Ferries
  • Zjistit cenu
 • Brittany Ferries
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Irsko