Často kladené otázky

Naše databáze "Často kladené dotazy (FAQ)" obsahuje otázky a odpovědi na nejčastější otázky o rezervaci lístků a cestování trajektem! Kliknutím na kategorii níže uvidíte související otázky. Pokud Vaše otázka není zodpovězena, Kontaktujte nás

Cestovní doklady

  • Budu potřebovat pas?

    Při jízdě na vnitrostátních linkách v zemi, kde byl Váš pas vydán, stačí platný občanský průkaz, však pro mezinárodní linky nebo v případě, že nejste na cestách v rámci země, kde byl vydán Váš cestovní pas, pak budete potřebovat pas pro cestování.

  • Jaké dokumenty musím mít u sebe, když budu jezdit autem v zahraničí?

    Je zákonnou povinností mít u sebe platný řidičský průkaz, osvědčení o registraci a pojištění vozidla. V různých zemích jsou také další zvláštní předpisy, a proto doporučujeme si je před cestou zjistit, abyste se ujistili, že máte vše potřebné.

  • Budu potřebovat vízum?

    To bude záležet na Vaší národnosti a zemi, do které cestujete. Pokud cestujete do země, která by mohla vyžadovat vízum, pak doporučujeme kontaktovat Vaše místní velvyslanectví. Vyřízení víz může trvat několik týdnů, a proto prosím začněte zařizování s dostatečným časovým předstihem.