Trajekt z Napoli do Stromboli

Trasa trajektu z Napoli Stromboli spojuje Itálie s Liparské ostrovy i nyní je provozovaná 3 lodními společnostmi. SNAV provozuje své plavby až 10 krát týden, Alilauro 7 krát týden & Trajekt společnosti Siremar je k dispozici 3 krát týden.

Celkově jsou tady v nabídce 20 plavby týden na trase z Napoli Stromboli mezi Itálie a Liparské ostrovy, s 3 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Provozovatelé trajektů na trase Napoli - Stromboli

 • SNAV
  • 10 plaveb týdně 4 hod 30 min
  • Zjistit cenu
 • Alilauro
  • 7 plaveb týdně 4 hod 30 min
  • Zjistit cenu
 • Siremar
  • 3 plavby týdně 10 hod
  • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Napoli Stromboli

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Napoli Stromboli je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Napoli

Neapol, což znamená "nové město", je největší město v jižní Itálii a hlavní město regionu Kampánie a provincie Neapol. Všechny velké velmoci (Řekové, Římané, Britové, Francouzi a Rakušané) se snažily o vládu nad tímto městem v různých časech, a proto ve svých dějinách byl Neapol hlavním městem několika různých států. Dějiny Neapole však sahají až dlouho před řeckou kolonizaci.
Etruskové a Samnité byly v této oblasti dlouho předtím, než bylo potvrzeno, že město bylo osídleno již v době kamenné (3500 př. n.l.). Dnes Neapol je nejvíce živé a vzrušující město v Itálii, to je také druhý nejlidnatější a nejdůležitější přístav po Janově, stejně jako intelektuální a obchodní centrum na jihu. Jedná se o velmi rušné město s jasným jižním sluncem, které se nachází v jedné z nejvýznamnějších zeměpisných oblastech ve světě u krásné zátoky.

Průvodce přístavem Stromboli

Stromboli je malý ostrov u severního pobřeží Sicílie, který je jedním ze třech aktivních sopek v Itálii. Patří do skupiny Liparských ostrovů.
Jeho název je zkreslení starořeckého slova Strongulē, který byl jemu přidán kvůli jeho kulatému tvaru. Sopka vybuchla již mnohokrát a je stále aktivní, mírné erupce lze často vidět z různých míst na ostrově a okolního moře, což vedlo k přezdívce ostrova "Maják Středomoří".
Ostrov má dvě vesnice, Stromboli a Dzhinostra, která je mnohem menší a je bývalou rybářskou vesnicí, která je jen zřídka navštěvována turisty. Stále není možné dostat se pěšky z jedné vesnice do druhé, jediný způsob cestování mezi nimi jsou lodí.