Trajekt z Palerma do Napoli

Trajektová trasa Palermo Napoli spojuje Sicílie s Itálie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Grandi Navi Veloci se plaví 9 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 10 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Tirrenia se plaví 7 krát za týden, plavba trvá od 10 hod 15 min.

Celkově je tu 16 plaveb týden na trase z Palermo Napoli mezi Sicílie a Itálie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Palerma do Napoli

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sicílie do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Palermo - Napoli

  • Grandi Navi Veloci
    • 9 plaveb týdně 10 hod 30 min
    • Zjistit cenu
  • Tirrenia
    • 7 plaveb týdně 10 hod 15 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Palermo Napoli

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Palermo Napoli je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Palermo

Italské město Palermo se nachází na severozápadě Sicílie, při Palermského zálivu v Tyrhénském moři. Město je proslulé
svou historií, gastronomií, kulturou a architekturou. Historie města sahá více než 2700 let zpět. Palermo navštíví množství turistů, a i proto se stalo hlavním centrem Sicílie pro kulturu, obchodu a cestovního ruchu. V centru města najdete mnoho paláců a kostelů, což vyvolává pocit, že se tu nezměnil způsob života po celá staletí. Nejvíce patrné je to na trzích v Palermu, jejichž arabský původ je citelný ještě i dnes, a to díky hluku, vůni, barvám či úzkým uličkám. Můžete si zde vybrat z množství produktů.

Z přístavu jezdí trajekty do Janova (plavba trvá 21 hodin), Civitavecchie (14 hodin), Neapole (10 hodin a 30 minut) a Tuniska (10 hodin). Obecně se doporučuje, aby pasažéři bez auta přišli na check-in 1 hodinu před odjezdem a ti s vozidly 2 hodiny před odjezdem. Pro všechny plavby do Tuniska je check-in nejméně 4 hodiny před plánovaným odjezdem trajektu.

Průvodce přístavem Napoli

Neapol, což znamená "nové město", je největší město v jižní Itálii a hlavní město regionu Kampánie a provincie Neapol. Všechny velké velmoci (Řekové, Římané, Britové, Francouzi a Rakušané) se snažily o vládu nad tímto městem v různých časech, a proto ve svých dějinách byl Neapol hlavním městem několika různých států. Dějiny Neapole však sahají až dlouho před řeckou kolonizaci.
Etruskové a Samnité byly v této oblasti dlouho předtím, než bylo potvrzeno, že město bylo osídleno již v době kamenné (3500 př. n.l.). Dnes Neapol je nejvíce živé a vzrušující město v Itálii, to je také druhý nejlidnatější a nejdůležitější přístav po Janově, stejně jako intelektuální a obchodní centrum na jihu. Jedná se o velmi rušné město s jasným jižním sluncem, které se nachází v jedné z nejvýznamnějších zeměpisných oblastech ve světě u krásné zátoky.