Rezervujte si trajekt v Gdaňsk

Přístav Gdaňsk v Polsku Vás spojí s přístavem Nynashamn ve Švédsku, je tu výběr z kolem 7 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase z Gdaňsku do Nynashamnu je od 18 hodin, trasu provozuje společnost Polferries.

Mapa přístavu Gdaňsk

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Alternativy pro přístav Gdaňsk

Služby trajektové přepravy v Gdaňsk

 • Polferries
  • 7 plaveb týdně 18 hod
  • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Gdaňsk

Gdaňsk se dá představit jako hlavní město Pomořanského vojvodství a současně jako polský hlavní námořní přístav, který najdete na severu země, konkrétně na řece Visle na břehu Baltského moře v Gdaňském zálivu. Trajekty mezi polským Gdaňskem a švédským městem Nynäshamn, které se nachází jižně od Stockholmu, provozuje společnost Polferries, přičemž plavba trvá cca 18 hodin.

Co dělat v Gdaňsku?

Většina turisty vyhledávaných míst se nachází poblíž náměstí Długi Targ (česky Dlouhý trh), jehož okolí představuje zónu pro pěší, na jejímž konci jsou městské brány, které v minulosti představovaly součást hradeb. Na tomto náměstí každou hodinu uslyšíte nějakou melodii (v poledne potom Ódu na radost od Friedricha Schillera), a to od radnice, jejíž součástí je vysoká štíhlá věž, na které je umístěna zvonkohra. To však není jediné, za zmínku stojí mj. i Neptunova fontána, jejíž historie sahá do doby třicetileté války a z níž, podle pověsti, tekla vodka Goldwasser se šupinkami zlata. Za návštěvu stojí i museum Dvůr krále Artuše.

Pokud se z náměstí Długi Targ vydáte na sever, dorazíte k největšímu cihlovému kostelu na celém světě, který se jmenuje kostel Panny Marie (St. Mary’s Church). Vzhledem k tomu, že výstavba trvala poměrně dlouho, mísí se zde různé slohy. Zajímavé je proto navštívit interiér nebo dokonce vystoupat do kostelní věže a pokochat se výhledem na město. Pokud se ovšem místo na sever vydáte ulicí Długa Ulice, poznáte místo Trakt Krolewski (česky Královská cesta), kterým v minulosti procházel král se svým doprovodem.

Jaká je doprava ve městě Gdaňsk?

Gdaňsk představuje důležitý dopravní uzel, a to nejen kvůli námořnímu přístavu, ale i letišti či hlavní železniční trati vedoucí z Varšavy do Gdyně. Gdaňsk je navíc součástí aglomerace zvané Trojměstí, kam navíc patří Sopoty a Gdyně.

Jak se dostat do přístavu Gdaňsk

 • Gdansk Trajektový Prístav Autem

  Uk. Mjr. Sucharskiego 70, 80-601 Gdansk

 • Gdansk Trajektový Prístav Vlakem

  Uk. Mjr. Sucharskiego 70, 80-601 Gdansk

 • Gdansk Trajektový Prístav Elektrickou/Autobusem

  Uk. Mjr. Sucharskiego 70, 80-601 Gdansk

 • Gdansk Trajektový Prístav Adresa

  Uk. Mjr. Sucharskiego 70, 80-601 Gdansk

 • Ubytování v Gdaňsk

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Gdaňsk před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Gdaňsk pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!