Přístav Gdaňsk v Polsku Vás spojí s přístavem Nynashamn ve Švédsku, je tu výběr z kolem 7 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase z Gdaňsku do Nynashamnu je od 18 hodin, trasu provozuje společnost Polferries.
Gdaňsk se dá představit jako hlavní město Pomořanského vojvodství a současně jako polský hlavní námořní přístav, který najdete na severu země, konkrétně na řece Visle na břehu Baltského moře v Gdaňském zálivu. Trajekty mezi polským Gdaňskem a švédským městem Nynäshamn, které se nachází jižně od Stockholmu, provozuje společnost Polferries, přičemž plavba trvá cca 18 hodin.
Většina turisty vyhledávaných míst se nachází poblíž náměstí Długi Targ (česky Dlouhý trh), jehož okolí představuje zónu pro pěší, na jejímž konci jsou městské brány, které v minulosti představovaly součást hradeb. Na tomto náměstí každou hodinu uslyšíte nějakou melodii (v poledne potom Ódu na radost od Friedricha Schillera), a to od radnice, jejíž součástí je vysoká štíhlá věž, na které je umístěna zvonkohra. To však není jediné, za zmínku stojí mj. i Neptunova fontána, jejíž historie sahá do doby třicetileté války a z níž, podle pověsti, tekla vodka Goldwasser se šupinkami zlata. Za návštěvu stojí i museum Dvůr krále Artuše.
Pokud se z náměstí Długi Targ vydáte na sever, dorazíte k největšímu cihlovému kostelu na celém světě, který se jmenuje kostel Panny Marie (St. Mary’s Church). Vzhledem k tomu, že výstavba trvala poměrně dlouho, mísí se zde různé slohy. Zajímavé je proto navštívit interiér nebo dokonce vystoupat do kostelní věže a pokochat se výhledem na město. Pokud se ovšem místo na sever vydáte ulicí Długa Ulice, poznáte místo Trakt Krolewski (česky Královská cesta), kterým v minulosti procházel král se svým doprovodem.
Gdaňsk představuje důležitý dopravní uzel, a to nejen kvůli námořnímu přístavu, ale i letišti či hlavní železniční trati vedoucí z Varšavy do Gdyně. Gdaňsk je navíc součástí aglomerace zvané Trojměstí, kam navíc patří Sopoty a Gdyně.