Trajekt z Napoli do Casamiccioly

Linka Napoli Casamicciola spojuje Itálie s Neapolský záliv. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, SNAV. Plavba probíhá 56 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 50 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Napoli Casamicciola se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Napoli do Casamiccioly

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Itálie do Neapolského zálivu

Provozovatelé trajektů na trase Napoli - Casamicciola

  • SNAV
    • 8 plaveb denně 50 min
    • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Napoli

Neapol, což znamená "nové město", je největší město v jižní Itálii a hlavní město regionu Kampánie a provincie Neapol. Všechny velké velmoci (Řekové, Římané, Britové, Francouzi a Rakušané) se snažily o vládu nad tímto městem v různých časech, a proto ve svých dějinách byl Neapol hlavním městem několika různých států. Dějiny Neapole však sahají až dlouho před řeckou kolonizaci.
Etruskové a Samnité byly v této oblasti dlouho předtím, než bylo potvrzeno, že město bylo osídleno již v době kamenné (3500 př. n.l.). Dnes Neapol je nejvíce živé a vzrušující město v Itálii, to je také druhý nejlidnatější a nejdůležitější přístav po Janově, stejně jako intelektuální a obchodní centrum na jihu. Jedná se o velmi rušné město s jasným jižním sluncem, které se nachází v jedné z nejvýznamnějších zeměpisných oblastech ve světě u krásné zátoky.

Průvodce přístavem Casamicciola

Ischia se nachází v severní části ostrova Ischia v italském regionu Kampánie.