Trajekt z Cagliari do Napoli

Linka Cagliari Napoli spojuje Sardinie s Itálie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Tirrenia. Plavba probíhá 2 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 13 hodin 30 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Cagliari Napoli se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Detaily o trase a přístavu

Klikněte sem pro zobrazení mapy

Alternativy trajektů z Cagliari do Napoli

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sardinie do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Cagliari - Napoli

  • Tirrenia
    • 2 plavby týdně 13 hod 30 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Cagliari Napoli

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Cagliari Napoli je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Cagliari

Cagliari je hlavní město italského ostrova Sardinie ležícího ve Středozemním moři. Je považováno za jedno z nejzelenějších italských měst, se spoustou zahrad, které si jeho návštěvníci mohou vychutnat. Nejvíce zalesněným pozemkem ve městě je 62 akrový park Parco di Monte Urpinu, který se nachází na malém kopci pokrytém borovicemi a stromové. Ve městě je i středověký hrad s přilehlým parkem Park San Michele. Najdete zde i Terramaini Park s rybníkem, který je domovem plameňáků a dalších brodivých ptáků.

Historie Cagliari sahá až do pravěku a město bylo v různých obdobích pod nadvládou několika civilizací. Návštěvníci města by si neměli nechat ujít příležitost vidět Domus de Jenas - komory hrobky, které se datují do doby 3400 a 2700 před naším letopočtem. Římský amfiteátr, tři Pisan éry věže, velká Carthaginian éra pohřebiště a byzantské baziliky.

Přístav Cagliari je rozdělen na dvě části, starý přístav a nový (mezinárodní) kontejnerový terminál. Osobní trajekty se plaví do přístavů Civitavecchia, Neapol, Palermo a Trapani.

Průvodce přístavem Napoli

Neapol, což znamená "nové město", je největší město v jižní Itálii a hlavní město regionu Kampánie a provincie Neapol. Všechny velké velmoci (Řekové, Římané, Britové, Francouzi a Rakušané) se snažily o vládu nad tímto městem v různých časech, a proto ve svých dějinách byl Neapol hlavním městem několika různých států. Dějiny Neapole však sahají až dlouho před řeckou kolonizaci.
Etruskové a Samnité byly v této oblasti dlouho předtím, než bylo potvrzeno, že město bylo osídleno již v době kamenné (3500 př. n.l.). Dnes Neapol je nejvíce živé a vzrušující město v Itálii, to je také druhý nejlidnatější a nejdůležitější přístav po Janově, stejně jako intelektuální a obchodní centrum na jihu. Jedná se o velmi rušné město s jasným jižním sluncem, které se nachází v jedné z nejvýznamnějších zeměpisných oblastech ve světě u krásné zátoky.