COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Cagliari - Civitavecchia je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sardinie do Řím

Provozovatelé trajektů na trase Cagliari - Civitavecchia

    • 3 Sailings Weekly 13 hr
    • Get price

Trajekt z Cagliari do Civitavecchia

Linka Cagliari Civitavecchia spojuje Sardinie s Řím. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Grimaldi Lines. Plavba probíhá 3 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 13 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Cagliari Civitavecchia se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Cagliari

Cagliari je hlavní město italského ostrova Sardinie ležícího ve Středozemním moři. Je považováno za jedno z nejzelenějších italských měst, se spoustou zahrad, které si jeho návštěvníci mohou vychutnat. Nejvíce zalesněným pozemkem ve městě je 62 akrový park Parco di Monte Urpinu, který se nachází na malém kopci pokrytém borovicemi a stromové. Ve městě je i středověký hrad s přilehlým parkem Park San Michele. Najdete zde i Terramaini Park s rybníkem, který je domovem plameňáků a dalších brodivých ptáků.

Historie Cagliari sahá až do pravěku a město bylo v různých obdobích pod nadvládou několika civilizací. Návštěvníci města by si neměli nechat ujít příležitost vidět Domus de Jenas - komory hrobky, které se datují do doby 3400 a 2700 před naším letopočtem. Římský amfiteátr, tři Pisan éry věže, velká Carthaginian éra pohřebiště a byzantské baziliky.

Přístav Cagliari je rozdělen na dvě části, starý přístav a nový (mezinárodní) kontejnerový terminál. Osobní trajekty se plaví do přístavů Civitavecchia, Neapol, Palermo a Trapani.


Průvodce přístavem Civitavecchia

Italské město Civitavecchia leží na pobřeží Tyrhénského moře v regionu Lazio. Město, kde žije téměř 60 000 obyvatel, je domovem plavby a trajektového přístavu, a nachází se přibližně 80 km severozápadně od Říma. Historie přístavu sahá až tisíc let zpět, tj. do období 101-108 n. l., kdy císař Trajan nařídil, aby byl přístav Centumcellae vybudován tak, aby vyhovoval hloubkové lodi určené pro římské hlavní město. Po tomto období spadal přístav pod vedení řady různých hrabat a papežů.

Návštěvníci najdou ve městě příklady zrekonstruovaných středověkých a barokních staveb, mezi které patří například velký Forte Michelangelo (pevnost, kterou má na svědomí papež Giulio II z počátku 16. století) a obranné zdi 17. století situované za přístavem. Stěna tvoří jednu stranu Lungoporto Gramsci, což je vyvýšený pěší chodník. Odtud je vynikající výhled na výletní lodi a trajekty v přístavu.

Trajektová a osobní doprava spojuje Civitavecchia se Sardínií, Sicílií a dalšími destinacemi v Itálii i zahraničí.