Trajekt z Porto Torresu do Civitavecchie

Linka Porto Torres Civitavecchia spojuje Sardinie s Řím. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Grimaldi Lines. Plavba probíhá 5 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 6 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Porto Torres Civitavecchia se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Porto Torresu do Civitavecchie

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sardinie do Řím

Provozovatelé trajektů na trase Porto Torres - Civitavecchia

  • Grimaldi Lines
    • 5 plaveb týdně 6 hod 45 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Porto Torres Civitavecchia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Porto Torres Civitavecchia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Porto Torres

Porto Torres je město v provincii Sassari, severní Sardinie, Itálie.

Město Porto Torres leží na břehu zálivu Asinara, asi 20 km severozápadně od Sassari. Rušný přístav města je téměř úplně umělý, nachází se na pravé straně ústí řeky Mannu. Porto Torres byl založen skupinou římských občanů v 1. století před n.l.

Obec rychle rostla a stala se významným obchodním centrem a přístavem, a to zejména pro náklad směřující do přístavu Ostia, a později během panování císaře Flaviuse ​​se stala římskou obcí. Město se již v té době mohlo pochlubit svými termálními lázněmi, tekoucí vodou, chrámy, bazilikami a nádhernými vilami.

Průvodce přístavem Civitavecchia

Civitavecchia (což znamená "starobylé město") je město a obec v provincii Říma v centrálním italském regionu Lazio a také námořní přístav na pobřeží Tyrhénského moře. Přístav byl původně postaven císařem Trajanem, město opravdu vděčí za svůj původ tomuto císařovi, a proto kdysi bylo známé jako Portus Trajani. Přístav je tvořen dvěma vlnolamy a majákem. Místo se stalo svobodným přístavem v době vlády papeže Inocence XII v roce 1696. Civitavecchia trpěla od rukou Gótů a Saracénů, a pak byla obsazena Francouzi v roce 1849. Papežská vojska otevřela brány pevnosti pro italského generála Bixio v roce 1870.
Město bylo téměř kompletně zničené během druhé světové války, ale poté bylo přestavěné. Samozřejmě, že nejnovější architektonické stavby neumožňují plně využívat architektonický plán, ale pokud budete mít čas, Civitavecchia nabízí hodně zajímavých památek.