Trajekt z Porto Torresu do Janova

Trajektová trasa Porto Torres Janov spojuje Sardinie s Itálie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Grandi Navi Veloci se plaví 5 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 12 hodin. zatímco Trajekty společnosti Tirrenia se plaví 9 krát za týden, plavba trvá od 10 hod 5 min.

Celkově je tu 14 plaveb týden na trase z Porto Torres Janov mezi Sardinie a Itálie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Alternativy trajektů z Porto Torresu do Janova

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty ze Sardinie do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Porto Torres - Janov

  • Grandi Navi Veloci
    • 5 plaveb týdně 12 hod
    • Zjistit cenu
  • Tirrenia
    • 9 plaveb týdně 10 hod 5 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Porto Torres Janov

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Porto Torres Janov je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Porto Torres

Porto Torres je město v provincii Sassari, severní Sardinie, Itálie.

Město Porto Torres leží na břehu zálivu Asinara, asi 20 km severozápadně od Sassari. Rušný přístav města je téměř úplně umělý, nachází se na pravé straně ústí řeky Mannu. Porto Torres byl založen skupinou římských občanů v 1. století před n.l.

Obec rychle rostla a stala se významným obchodním centrem a přístavem, a to zejména pro náklad směřující do přístavu Ostia, a později během panování císaře Flaviuse ​​se stala římskou obcí. Město se již v té době mohlo pochlubit svými termálními lázněmi, tekoucí vodou, chrámy, bazilikami a nádhernými vilami.

Průvodce přístavem Janov

Janov, město a přístav v severní Itálii, je hlavním městem stejnojmenné provincie a regionu Ligurie. Historie Janova sahá až do starověku. Městský hřbitov 6. století před n.l. ukazuje, že tu pobývali Řekové, ale tento krásný přístav, pravděpodobně byl známý a obývaný mnohem dříve, snad ještě Etrusky. Město bylo zničeno Kartaginci v roce 209 př. n.l. a poté přestavěno Římany, během jejichž vlády město začalo používat městská práva a exportovat dřevo a med.
V roce 1797, pod tlakem Napoleona, Janov se stal francouzským protektorátem s názvem Ligurská republika, a později byla připojena do Francie v roce 1805. Podle podmínek Vídeňského kongresu 1814-1815 k určení nových hranic v Evropě, město patřilo do Piemontu, a pak začal jeho rychlý rozvoj jako hlavního přístavu na Sardinii, a pak celé Itálie.