COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Capraia - Livorno je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z ostrova Capraia do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Capraia - Livorno

    • 9 Sailings Weekly 2 hr 45 min
    • Get price

Trajekt z Capraia do Livorno

Linka Capraia Livorno spojuje ostrov Capraia s Itálie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Toremar. Plavba probíhá 9 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Capraia Livorno se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Capraia

Capraia je jeden ze sedmi ostrov Toskánského souostroví (Itálie), přičemž je položen nejzápadněji z celého souostroví. Je třetím největším ostrovem po Elbe a Gigli. Nachází se zhruba 60 km od města Livorno, 32 km severozápadně od ostrova Elba a 30 km od francouzského ostrova Korsika. Ostrov je sopečného původu, má rozlohu kolem 19 km čtverečních a nachází se 466 metrů nad hladinou moře. Ostrov má malý přístav Porto di Capraia, který se připojuje k obci jen jedinou asfaltovou cestou. Obci dominuje pevnost Svatého Jiří. K turistickým atrakcím patří kostel Assunta, kostel sv. Nicola, kostel a klášter sv. Antonio a kostel sv. Stefano alla Piana. Capraia je také známá pro svou produkci vína a lov sardele.

Z ostrova Capraia se plaví trajekt do Livorna.


Průvodce přístavem Livorno

Livorno je italské město a přístav, který leží na západním pobřeží země a je často navštěvován výletními loděmi, neboť je důležitou branou do proslulého, malebného Toskánska. Mnoho návštěvníků tohoto města má namířeno i do dalších destinací v regionu, včetně měst Florencie, Pisa, Lucca a Siena. Město Livorno bylo navrženo během italské renesance, za vlády vévody z rodu Medicejů, ale jistá přestavba byla provedena koncem 16. století Bernadem Buontalentim. S ohledem na ochranu přístavu byla z Livorno, stejně jako z jiných měst, vytvořena pevnost obestavená zdmi, které měly obyvatele chránit před vetřelci. Mnohé části městských starobylých zdí zůstávají nedotčené a jsou proto oblíbenou atrakcí návštěvníků.

Přístavní město Livorno má dobrou dopravní dostupnost, bary, restaurace, banky a je navíc bezbariérové. Trajekt využívá přístav k plavbě do okolí - např. Bastia, Olbia, Golfo Aranci, Cagliari a Tunisko.