COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Itálie

Itálie leží v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. K jejímu území patří i ostrovy Sicílie, Sardinie, stejně jako mnoho dalších menších ostrovů.

Co dělat v Itálii?

Skoro za hřích by se dalo považovat opomenutí některé z ikonických italských památek jako oválný amfiteátr Koloseum, kruhový chrám Pantheon, malinký stát Vatikán (bazilika sv. Petra, Svatopetrské náměstí), Šikmá věž v Pise, kouzelné městečko Verona (to se proslavilo díky povídce Romeo a Julie, která se zde odehrává; k vidění je slavný Juliin balkón), Benátky (jejich součástí je více než 100 ostrůvků; jsou rovněž na seznamu světového dědictví UNESCO), historické centrum Neapole (součástí UNESCO; domy ze 14. a 15. století jsou dodnes obydlené).

Není to jen kulturní poznání, které přitahuje turisty do Itálie, ale i krásná příroda. Zavítat můžete na jednu z posledních činných sopek v Evropě, Vesuv, nebo k největšímu italskému jezeru, kde je povoleno koupání. Pokud si však jedete do Itálie odpočinout, vždycky můžete zvolit poklidné povalování na některé z písčitých pláží.

Jak se nejlépe dostat do Itálie?

Trajekty plují do Itálie prakticky ze všech okolních zemí, tzn. ze Slovinska, Chorvatska, Černé Hory, Albánie a Řecka přes Jaderské a Jónské moře, zatímco z druhé strany je to ze Španělska, Tuniska, Malty a Maroka. Obecně platí, že ideální je plavit se z přístavu, který je geograficky nejblíže destinaci, kam směřujete.

Mezi významné přístavy na severovýchodě a východě Itálie patří Benátky, Ancona, Bari a Brindisi. Na druhé straně země najdete přístavy jako Janov, Savona, Livorna, Civitavecchie (Řím), Napoli a Salerna.

Díky výborné poloze Itálie se bez sebemenších problémů dostanete nejen na známé ostrovy jako je Sardinie, Sicílie, Elba, Ischia či Capri, ale i do některé z méně známých destinací jako jsou Egadské, Pontinské nebo Liparské ostrovy.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Itálie?

Co se italského podnebí týká, patří do subtropického středozemního pásu, což mj. znamená teplá suchá léta, mírné zimy. Pokud plánujete navštívit turisticky vyhledávaná místa, doporučujeme jet mimo hlavní sezónu, tzn. kromě letních měsíců (červenec a srpen), kdy kromě horkého počasí jsou letoviska velmi plná, a to nejen díky zahraničním turistům, ale i Italům, kteří jezdí hromadně na dovolenou. Za nejvhodnější období pro návštěvu Itálie se považuje měsíc duben, kdy se teploty pohybují kolem 19°C, až do konce června nebo potom září a říjen, kdy je počasí stále velmi příjemné, jen počet turistů je podstatně nižší.

Populární provozovatelé trajektů

  • 13 plavby denně 5 hod
  • Zjistit cenu
  • 11 plavby denně 13 hod
  • Zjistit cenu
  • 9 plavby denně 5 hod 45 min
  • Zjistit cenu
  • 529 plavby denně 1 hodina 10 min
  • Zjistit cenu
  • 64 plavby denně 1 hodina 2 min
  • Zjistit cenu
  • 7 plavby denně 12 hod 45 min
  • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Itálie