Puttgarden
Rodby
Trajekty do Dánsko
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Puttgarden - Rodby je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Trajekt z Puttgarden do Rodby

Linka Puttgarden Rodby spojuje Německo s Dánsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Scandlines. Plavba probíhá 47 krát v každém den s dobou plavby přibližně 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Puttgarden Rodby se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Německa do Dánsko
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Nejpopulárnější otázky

 • Jak dlouho trvá trajekt z Puttgarden do Rodby?

  Doba plavby trajektem z Puttgarden do Rodby je přibližně 45m. Doba plavby se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, proto doporučujeme provést živou kontrolu.
 • Kolik stojí trajekt z Puttgarden do Rodby?

  Cena trajektu z Puttgarden do Rodby se může lišit v závislosti na ročním období. Průměrná cena trajektu z Puttgarden do Rodby je 139 €.
 • Které trajektové společnosti operují mezi Puttgarden a Rodby?

  Existuje 1 trajektový operátor pro Puttgarden až Rodby a toto je
  • Scandlines
 • Jak si mohu rezervovat jízdenky na trajekt z Puttgarden do Rodby?

  Rezervujte si trajekty z Puttgarden do Rodby prostřednictvím našeho vyhledávače nabídek a podívejte se na naši stránku s nabídkami, kde najdete nejnovější nabídky trajektů.
 • Můžete cestovat pěšky na trajektu z Puttgarden do Rodby?

  Ne, nemůžete cestovat jako pěší cestující, v současné době můžete na trajektu cestovat pouze s vozidlem.
 • Můžete vzít své auto na trajekt z Puttgarden do Rodby?

  Ano, můžete cestovat vozidlem z Puttgarden do Rodby s
  • Scandlines
 • Můžete vzít domácí zvířata na trajekt z Puttgarden do Rodby?

  Ano, domácí zvířata jsou na palubě trajektu povolena. Abyste si mohli vzít svého nejlepšího chlupatého přítele s sebou, budete potřebovat pas zvířete a další dokumenty. V současné době si můžete vzít na trajekt domácí zvíře
  • Scandlines
 • Jaká je vzdálenost z Puttgarden do Rodby?

  Vzdálenost mezi Puttgarden a Rodby je přibližně 11 námořních mil.

Průvodce přístavem Puttgarden

Německá vesnice a přístav Puttgarden se nachází na německém ostrově Fehmarn a představuje významnou spojku na lodní trase mezi Německem a Dánskem. Fehmarnova úžina je 18 km široká, nachází se v západní části Baltského moře a odděluje obě země. Ostrov Fehmarn byl od středověku do roku 1864 součástí dánského vévodství Šlesvicko. Během tohoto období došlo k rozdělení vévodství, konkrétně v roce 1544. O 36 let později se Fehmarn stal součástí vévodství Schleswig-Holstein-Gottorp. Po Velké severní válce byl Fehmarn, společně se zbytkem Schleswigu, spojen s dánskou korunou. V roce 1864 přešel Schleswig pod pruskou vládu, a to v důsledku druhé šlesvické války.

V letech 1961 až 1963 byl ve vesnici vybudován železniční trajektový terminál, kdy byl Fehmarn spojen s pevninou. Od dokončení visutého mostu, jenž překonává průliv Velký Belt, se v Dánsku začaly na trase přes Puttgarden méně využívat vlaky, přístav je stále používán trajekty společnosti Scandlines.

Cesta trajekty zajišťujícími převoz mezi Puttgarden a Rodby v Dánsku trvá cca 45 minut.


Průvodce přístavem Rodby

Dánské přístavní město Rodby se nachází na ostrově Lolland, který pravděpodobně nejvíc proslavil tamní aquapark a rekreační středisko Holiday Centre Lalandia, které představuje největší lákadlo města. V tomto parku je mnoho věcí, které si můžete prohlédnout a vyzkoušet, a to včetně Aquadome s tropickým podnebím a vodními skluzavkami společně s řadou dalších vodních aktivit. K dispozici je také na výběr z kvalitních restaurací, v Rodby je množství obchodů, minigolf, lyžařský svah, kluziště, bowlingové dráhy a Monky Tonky Land.

Ostrov Lolland je někdy nazýván jako tzv. palačinkový ostrov, a to vzhledem k jeho rovinnosti. Nejvyšší bod na ostrově je pouhých 25 metrů nad mořem a nachází se hned za vesnicí Horslunde. Historicky představovala cukrová řepa jeden ze zdrojů příjmu ostrova, což je stále aktuální, neboť lze na ostrově Lolland vidět velké množství polí této řepy.

Město je také známé pro svou trajektovou dopravu do Puttgarden v Německu, jednu z nejrušnějších evropských tras, kdy odjezdy probíhají každých 30 minut téměř po celý den. Přístav se nachází přibližně 5 km jihozápadně od města Rodby.


Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.