Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2607 tras a 708 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Dánsko

Dánsko je jednou z nejkrásnějších evropských zemí s bohatým dědictvím a úžasnými scenériemi. Obydlená Vikingy, tato skandinávská země je známá svou architekturou, stejně jako historií. Mnohé budovy jsou postaveny ze dřeva a kovu.

Dánsko je populární destinace sama o sobě, ale její umístění v jižní Skandinávii znamená, že cestující se mohou snadno přepravit do sousedního Německa autem nebo trajektem do Švédska a Norska, stejně jako je k dispozici dobré spojení po moři na Island a na Faerské ostrovy.

Dánsko je tvořeno množstvím ostrovů a ačkoli zde bylo vybudováno mnoho mostů a tunelů, cestování trajektem je stále příjemné.

Kodaň se nachází na východním pobřeží největšího ostrova Dánska-Zealand. Velký most s tunelem propojují Kodaň s Malmö ve Švédsku, ale můžete na přepravu přes moře můžete využít i trajekt. Z Helsingør, který leží jen kousek od Kodaně, se každý den plaví trajekt do Helsingborgu.

Vnitrostátní linky odsud také jezdí každý den do přístavů Als, Samsø, Bornholm a Langeland.

Zatímco hlavní dánský poloostrov Jutland sdílí hranici s Německem, je mnohem jednodušší vzít si trajekt z východu Německa na jeden z dánských ostrovů. V současnosti jezdí trajekty každý den z Rostocku (v Meklenbursku-Pomořansku) do Gedser a do přístavů Sjaelland, Puttgarden a Rodby.

Trajekty spojující Anglie s Dánskem přestali jezdit koncem roku 2014, ačkoli byly v provozu téměř 140 let.

Kodaň je hlavní turistickou destinací země. Nejnavštěvovanější atrakcí je Tivoli Gardens, velký zábavní park, který byl otevřen v roce 1843 a je plný vzrušujících jízd. V Kodani najdete také divadlo a úžasné výstavní sály.

Velmi oblíbenou je i Kodaňská ZOO, kde jsou zvířata ze všech sedmi kontinentů, včetně afrických lvů, ledních medvědů a slonů.

Billund na Jutském poloostrově je místem, kde vznikl první Legoland a první továrna na výrobu této slavné hračky. Tento park byl otevřen na konci 60.let a každý rok jej navštíví více než 1,9 milionu návštěvníků. Má více než 40 atrakcí včetně čtyř horských drah a oblíbené oblasti známé jako "mini" země, kde jsou modely měst a objektů vyrobených výhradně z lega.

K dalším populárním památkám patří aquapark Lalandia Billund a socha Malé mořská víla na promenádě Langelinie v Kodani.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Scandlines
  • Zjistit cenu
 • Color Line
  • Zjistit cenu
 • Fjord Line
  • Zjistit cenu
 • LangelandsFærgen
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Dánsko