COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Dánsko

Dánsko leží v severní Evropě, společně s Grónskem a Faerskými ostrovy tvoří tato země Dánské království.

Co dělat v Dánsku?

Dánsko je jednou z nejkrásnějších evropských zemí s bohatým kulturním dědictvím, které mají částečně na svědomí Vikingové. Tato severská země je známá svou architekturou tvořenou mnoha budovami postavenými ze dřeva a kovu, stejně jako historií.

Hlavní turistickou destinaci Dánska představuje Kodaň, kde je bezesporu nejnavštěvovanější obrovský zábavní park Tivoli Gardens, který je již od roku 1843 plný vzrušujících atrakcí. V oblibě mají turisté i Dánský královský palác Amalienborg, zámek Rosenborg, sochu Malé mořské víly, Grundtvigův kostel, Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, kodaňské divadlo, muzea, galerie a v neposlední řadě zoologickou zahradu se zvířaty ze všech sedmi kontinentů, a to včetně afrických lvů, ledních medvědů či slonů.

Billund na Jutském poloostrově je místem, kde vznikl první Legoland a první továrna na výrobu této slavné hračky. Zábavní park byl otevřen na konci 60. let a každý rok sem zavítají téměř dva miliony návštěvníků. Má více než 40 atrakcí, a to včetně čtyř horských drah a oblíbené části známé jako tzv. Miniaturní země, kde jsou zmenšené modely měst a objektů vyrobených výhradně z lega.

Na ostrově Sjaelland potom najdete další populární památku, a to hrad Kronborg, který je součástí světového dědictví UNESCO a který byl součástí děje hry Hamlet od jednoho z nejslavnějších anglických dramatiků Williama Shakespeara.

Pokud máte v plánu podívat se i na ostrov Fyn, neměli byste vynechat zámek Egeskov Slot, který byl vybudován v 16. století uprostřed vody, společně se zámeckým parkem, jehož součástí je i labyrint. Za zmínku stojí i třetí největší město celého Dánska, Odense, což je mj. rodiště pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Jak se nejlépe dostat do Dánska?

Dánsko je tvořeno několika ostrovy a ačkoli zde bylo vybudováno mnoho mostů a tunelů, cestující často volí lodní dopravu, kterou se mohou dostat do sousedního Německa, Švédska i Norska. Stejně tak je k dispozici dobré trajektové spojení na Island a Faerské ostrovy.

Výhodná je i volba vnitrostátních linek, které míří každý den na ostrovy Als, Samsø, Bornholm a Langeland.

Trajekty spojující Anglii s Dánskem přestaly na trase jezdit koncem roku 2014, ačkoli byly v provozu téměř 140 let.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Dánska?

Za nejlepší měsíce pro cestu do Dánska se považuje období od května do října, kdy je zde mírné počasí a dlouhé dny.

Populární provozovatelé trajektů

  • 56 plavby denně 1 hodina 22 min
  • Zjistit cenu
  • 6 plavby denně 8 hod
  • Zjistit cenu
  • 3 plavby denně 3 hod 30 min
  • Zjistit cenu
  • 12 plavby denně 4 hod 25 min
  • Zjistit cenu
  • 2 plavby denně 14 hod 30 min
  • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Dánsko