Linka Civitavecchia Barcelona spojuje Řím s Španělsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Grimaldi Lines. Plavba probíhá 6 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 20 hodin.
Doba a frekvence plavby na trase Civitavecchia Barcelona se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.
Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Civitavecchia Barcelona je auto a 2 cestující.
Civitavecchia je město v provincii Řím v regionu Lazio ve střední Itálii. Jeho mořský přístav leží na pobřeží Tyrhénského moře, asi 80 km severozápadně od Říma. V budově z 18. století, která kdysi patřila papeži Klementovi XIII a sloužila jako sídlo pro jeho papežskou gardu, nyní sídlí Archeologické muzeum. Návštěvníci zde mají možnost vidět archeologické nálezy města Centumcellae (starověký název pro Civitavecchia) a jeho bezprostředního okolí. Na hlavním náměstí je i další zajímavé místo - katedrála zasvěcená svatému Františkovi z Assisi, která byla postavena nad již existujícím kostelem, konkrétně vybudovaným františkány v roce 1610 pro papeže Pavla V.
Přístav je tvořen dvěma moly a vlnolamem, na kterém stojí maják. Jezdí odsud trajekty do destinací jako Sicílie, Sardinie a Tunisko.
Španělské město Barcelona leží na pobřeží Středozemního moře mezi ústí řeky Llobregat a řekou Besos a na západě je ohraničeno pohořím Serra Collserola. Jedná se o hlavní město autonomního regionu Katalánsko a po Madridu je druhým největším městem Španělska. První zmínky o městě pocházejí z doby, kdy byla Barcelona založena jako římské město, a poté ze středověku, kdy se stala hlavním městem okresu Barcelona. Dnes je město velmi oblíbeným turistickým cílem a kulturním centrem, je proslulé pro architektonické práce umělců Antoni Gaudi a Lluis Domenech i Montaner, které byly zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.
V Barceloně je spousta věcí k vidění - Národní muzeum umění v Katalánsku, které obsahuje sbírku románského umění, zatímco Muzeum současného umění v Barceloně má sbírku katalánského a španělského umění po roce 1945. Ve městě je také Fundació Joan Miró, Picassovo muzeum a Fundació Antoni Tàpies - vystavují se zde významné sbírky těchto světově proslulých umělců. Muzeum Can Framis se zaměřuje na katalánské umění po roce 1960, které vlastní Fundació Vila Casas.
Z přístavu města, jehož nástupiště se nachází poblíž centra města, odjíždějí trajekty na Mallorku, Ibizu a do Maroka (Tangier Med).