Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2825 tras a 668 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Španělsko

Španělsko se nachází v jihozápadní části Evropy a skládá se z Pyrenejského poloostrova, Baleárských ostrovů, Kanárských ostrovů a měst Ceuta a Melilla na severním pobřeží Maroka.

Co dělat ve Španělsku?

Španělsko je zemí flamenca a býčích zápasů, najdete zde směs kultur, krásnou architekturu i historické památky. Mnoho lokalit je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO - například Barcelona, Madrid, Valencia, Ibiza, Sevilla či Granada.

Kromě světově proslulých měst je to i 7000 kilometrů dlouhé pobřeží, které každoročně láká turisty. Mezi nejvyhledávanější patří Costa del Sol (jih země) či Costa Brava, která se nachází v Katalánsku, což je severovýchod Španělska. Pro rodiny s dětmi je vhodná městská pláž v Palja Gran, pro milovníky probdělých nocí potom letovisko Lloret de Mar.

Za předpokladu, že vás láká příroda, ve Španělsku je k dispozici hned patnáct národních parků - ten nejnavštěvovanější se jmenuje Picos de Europa, jedná se o vápencové pohoří nedaleko Biskajského zálivu. Krajina se dá prozkoumat nejen pěšky, ale i díky lanovkám, které zde fungují v různých místech - například Fuente Dé.

Země je navíc proslulá svou gastronomií a jídly jako je paella, což je nejslavnější místní pokrm, jehož základ tvoří rýže, ke které se dále přidává kuřecí maso (či mořské plody), zelenina (obvykle paprika, cibule, česnek, rajčata) a koření. Vše se vaří společně na mírném ohni, tím se mísí chutě všech surovin. Neméně oblíbené pokrmy jsou však gazpacho, španělská omeleta či tapas.

Jak se nejlépe dostat do Španělska?

Plánujete-li cestu z České republiky, nejsnadnější je letadlo, auto či vlak. Uvažujete-li o cestě trajektem, například s mezizastávkou v Anglii, k dispozici je hned několik variant. Přímé trasy z Velké Británie vedou z přístavů v jižní Anglii, a to do přístavů na severním pobřeží Španělska. Další možností je cesta přes Francii a následně autem, vlakem či autobusem. Z Irska nejsou aktuálně žádné přímé spoje.

Španělsko je propojeno s Baleárskými a Kanárskými ostrovy, což uvítáte, pokud se chcete dostat z pevniny na jeden z nádherných ostrovů jako je Mallorca, Ibiza, Tenerife či Gran Canaria.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Španělska?

Hlavní turistická sezóna je během letních prázdnin. Slunečno převládá na východním a jižním pobřeží, ve vnitrozemí jsou velké teplotní výkyvy během jednotlivých ročních období, na severním pobřeží je nejdeštivěji. Průměrná letní teplota ovzduší je 25°C.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Naviera Armas
  • Zjistit cenu
 • Trasmediterranea
  • Zjistit cenu
 • Balearia
  • Zjistit cenu
 • Grandi Navi Veloci
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Španělsko